Chomutovský Dopravní podnik se nehrne do společné dopravy s Ústeckým krajem

Autobus. Foto: archiv DPCHJ
Autobus. Foto: archiv DPCHJ

Chomutov, Jirkov - Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova (DPCHJ) se zatím nepřipojí do společného odbavovacího systému s meziměstskými linkami zajišťovanými Ústeckým krajem. Podle mluvčí dopravce tento proces je náročný a vyžaduje důslednou přípravu, po stránce technické, logistické, ekonomické i právní.

Reklama

"Počínaje dnem 1.1.2015 vstoupila v platnost  tzv. Doprava Ústeckého kraje (DÚK), v jejímž rámci došlo ke změnám dopravců zajišťujících dopravní obslužnost meziměstských linek na území Ústeckého kraje, zavedení nových jízdních řádů, nových tarifů a ke spuštění nového integrovaného dopravního systému. Garantem DÚK a změn z ní vyplývajících je Ústecký kraj," připomněla mluvčí DPCHJ Iveta Králová. "Naše společnost nezajišťuje aktivně žádnou z linek v rámci DÚK."

Ovšem i nadále chomutovský městský dopravce provozuje městskou hromadnou dopravu (MHD) na území měst Chomutova a Jirkova a v přilehlých obcích. "Na čistě komerční bázi obsluhujeme linky do Prahy, Mostu a Kadaně," doplnila mluvčí.

"Respektujeme záměr Ústeckého kraje, zařadit do DÚK i MHD ve všech statutárních městech Ústeckého kraje. Tento proces je náročný a vyžaduje důslednou přípravu, po stránce technické, logistické, ekonomické i právní. Zároveň musí být jasně definované a ošetřené garance pro dopravce zajišťující MHD a města, která si služby těchto dopravců objednávají. Přirozeně, lze očekávat, že nový systém budou zprvu doprovázet porodní bolesti a že bude nutné věnovat čas na osvědčení všech novinek v praxi," vysvětlila Iveta Králová důvody, proč se DPCHJ nechce připojit k odbavovacímu systému meziměstské dopravy Ústeckého kraje.

"Právě z těchto důvodů považujeme postupné zavádění integrované dopravy na celém území Ústeckého kraje za jediné správné. Nebráníme se, aby DÚK byla prakticky odzkoušena nejdříve v meziměstské dopravě a teprve poté rozšířena o MHD, včetně té naší," dodala mluvčí Iveta Králová.

"Chápeme, že tento postupný proces může přinášet cestujícím určité komplikace, především díky odlišnosti způsobu odbavení. To však považujeme za menší zlo, než riziko vzniku zmatků a anomálií způsobených nepřipraveností a zásahem v praxi neodzkoušeného systému. Jsme přesvědčení, že tento náš postoj je zodpovědný a přinese do budoucí integrované dopravy na celém území Ústeckého kraje více užitku než škody," konstatovala zástupkyně chomutovského dopravce.

ČTĚTE: Chomutovské cestující budou vozit nové moderní autobusy

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře