Chemik Petr Hynek povede fotbalové Teplice

Petr Hynek. Foto: archiv FK TeplicePetr Hynek. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Pracoval na několika pozicích ve sklářském koncernu AGC, v dozorčí radě FK Teplice a nyní měsíc od úmrtí předešlého ředitele Františka Hrdličky převzal vedení fotbalových Teplic coby jejich nový ředitel. Seznamte se s Petrem Hynkem.

Reklama

Po náhlém a nečekaném úmrtí ředitele fotbalových Teplic Františka Hrdličky oznámil klub jeho nového nástupce. Stal se jím Petr Hynek, chcemický inženýr, který dosud působil ve sklářském koncernu AGC. Ten teplickou organizaci také vlastní.

Nového ředitele před zraky zástupců médií oznámil předseda představenstva Pavel Šedlbauer. "Chci, aby klub řídil manažer AGC, což samozřejmě může být vnímané jako, že nevyrůstal ve fotbalovém prostředí. Má to své výhody i nevýhody. Není z fotbalového prostředí, je ale trochu zvenčí a má větší nadhled. Fotbalový klub je prostě byznys. Chceme být transparentní a dnes bych k tomu přidal, že chceme být ještě více otevření. Manažeři AGC jsou na tyto prvky dostatečně připravení a zvyklí," nastínil Šedlbauer.

Ten také prozradil vizi, jakou chtějí Teplice nyní následovat. "Co chceme dále dělat? František Hrdlička řídil klub s velkou zkušeností, působil ve fotbale od mládí, měl obrovské zkušenosti, kontakty a řídil klub velmi centrálně. Chci, aby se zvýraznila pravomoc všech členů vedení klubu a jejich odpovědnost. Práce by pro ně měla být více tvůrčí a více svobodná, s tím, že si ponesou důsledky svých výsledků," vysvětlil Šedlbauer. 

"Záměr a práce manažerů by měla být daleko hlubší a efektivnější. Chceme decentralizovat řízení klubu, být otevření. Slyšel jsem od manažerů spoustu zajímavých prvků jako navázání se sousedním zahraničním klubem z Drážďan, byly tam další myšlenky, bude to stát nějaké finance, ale to tady dříve nebylo a bylo by to velmi zajímavé takové projekty získat a navázat. Máme určité ideály. Bez nich nemůže člověk pokročit dopředu," konstatoval  Šedlbauer.

Jak došlo ke jmenování právě Petra Hynka ředitelem? "Měli jsme nejdříve pět kandidátů na pozici ředitele FK Teplice, pak se to zúžilo na tři, nakonec jsme se museli rozhodnout pro jednoho člověka. Jednalo se o lidi z AGC a klubu," prozradil Šedlbauer jednotlivé kroky.

Petr Hynek se nyní těší na velkou výzvu, protože přes své manažerské zkušenosti dosud ve fotbale nepůsobil. "V roce 1986 jsem dokončil VŠCHT, poté jsem byl přijat do tehdejšího Sklounionu, pak jsem se stal členem technologické skupiny, po roce 1990 jsem začal řídit plánování výroby v závodu Řetenice, pak jsem byl v obchodním oddělení v Řetenicích. Pak jsem řídil filiálku AGC processing, kterou jsem měl na starost až do této chvíle. Jednalo se o speciální projekty stavebního skla. Jednalo se o realizace na Slovensku, v zahraničí, i Čechách," vyjmenoval Hrdličkův nástupce.

A na závěr Hynek dodal: "Jako příznivec Teplic bych si přál, abychom měli vysoké ambice, tedy vyhráli titul nebo postoupili do pohárů. Pak se ale musíme podívat na možnosti klubu. Je nesmysl nyní vyhlašovat, že za dva roky budeme hrát Ligu Mistrů," rozloučil se závěrečným projevem před přítomnými novináři.

ČTĚTE:  Náhrada ze dne na den není možná, říká o ztrátě ředitele FK Teplice Pavel Šedlbauer

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře