Češi jezdí do Drážďan protestovat proti migrantům. Nechybí ani politici

Marek Černoch. Foto: archiv YouTubeMarek Černoch. Foto: archiv YouTube

Drážďany - O minulém víkendu v Praze, v pondělí (19.10.2015) v německých Drážďanech. Čeští politici jezdí na protestní turné, nechybí ani řadoví Češi. V saské metropoli jsou mnohatisícové protesty proti migrantům v režii hnutí Pegida.

Reklama

Poslanec Marek Černoch nebo lídr českého Bloku proti islámu Martin Konvička se jeli do Drážďan inspirovat, jak probíhají tamní velké demonstrace proti migrantům.

Spolu s ními se dle reportáže Novy vydali i další čeští občané. Přitom na drážďanské demonstraci nebylo bezpečno. Vedle stoupenců Pegidy se do ulic vydali jejich odpůrci, takže těžkooděnci museli zasahovat. To se neobešlo bez potyček.

Poslanec Marek Černoch byl prý napaden, a to i dlažební kostkou. Tvrdí to na videu, které umístil na YouTube.

Češi se vydali na akci Pegidy, o které německé bezpečnostní složky mluví jako o radikalizujícím se hnutí. Politici dokonce hovoří o tom, že nenávist proti cizincům překročila únosnou mez.

Zatímco stoupenců Pegidy se před drážďanskou operou sešlo podle odhadů mezi 15 až 20 tisíci lidí, jejich odpůrců kolem 15 až 19 tisíc lidí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře