Bývalý předseda ROP Severozápad Petr Navrátil je v hledáčku policie. Prohledala mu kancelář i byt

Petr Navrátil. Foto: archiv ČSSDPetr Navrátil. Foto: archiv ČSSD

Severozápadní Čechy - Bývalý předseda regionální rady ROP Severozápad a současný starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD) je v hledáčku policie, která v pondělí (14.12.2015) prohledala byt i kancelář politika. Prohlídky mají souviset s dotačními projekty a spekuluje se, že jsou součástí kauzy bývalého ředitele úřadu Petra Kušnierze.

Reklama

Petr Navrátil v úterý (15.12.2015) médiím řekl, že jde o projekty staré tři a více let, tedy z doby před tím, než v ROP Severozápad působil jako předseda regionální rady. Starosta Chebu z ničeho obviněn nebyl.

"Netýká se to současných výzev, netýká se to ničeho na městě. Ale mám podepsanou mlčenlivost," uvedl Petr Navrátil.

Policisté se zajímají o období, ve kterém byl současný starosta Chebu členem hodnoticí komise při posuzování projektů. Ředitelem dotačního úřadu ROP Severozápad byl tehdy Petr Kušnierz, který byl odsouzený za přijetí úplatku a zneužití pravomoci.

Podle některých spekulací současné prohlídky mohou souvislet s obhajobou Petra Kušnierze, který je v současnosti obviněn z dalších činů z doby svého působení v čele dotačního úřadu se sídlem v Ústí nad Labem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře