Bývalý místostarosta Darek Šváb asi skončí ve vedení rumburské nemocnice

Darek Šváb. Foto: archiv Rumburské noviny
Darek Šváb. Foto: archiv Rumburské noviny

Rumburk - Ve své funkci ředitele Lužické nemocnice by mohl skončit bývalý rumburský místostarosta Darek Šváb. O jeho odvolání usiluje nově vzniklá koalice na radnici v čele se starostou Jaroslavem Sykáčkem.

Reklama

Darek Šváb jako kontroverzní osoba v čele rumburské nemocnice je pro nové vedení města nepřijatelné. Tímto názorem se netají zastupitelé nové koalice, kterou sestavila ČSSD s ODS a hnutí Město lidem. Do čela Rumburku se po dvou letech postavil Jaroslav Sykáček.

Právě ten v roce 2012 rezignoval na post starosty poté, co se přel s vnitrostranickým kolegou Darkem Švábem. Ten nakonec po obvinění policií v jiné své kauze se rozhodl nezaplatit členské příspěvky a jako člen ČSSD skončil.

Nyní ČSSD s ODS chce, aby Darek Šváb ve vedení nemocnice skončil, avšak ten rezignovat nechce. Jeho odvolání proto bude těžké prosadit, neboť rumburská nemocnice je akciovou společností a odvolávat a jemnovat ředitele je v pravomoci představenstva. V něm sedí jak Darek Šváb, tak jeho dva náměstci Petr Urban a Martina Kučerová.

Pokud vedení města bude chtít Švába odvolat, musí nejprve změnit složení představenstva městské nemocnice.

ČTĚTE:  Jaroslav Sykáček bude znovu starostou Rumburku. Vznikla koalice ČSSD, ODS, Město lidem

Rumburskou nemocnici čeká personální rošáda. Šváb asi skončí

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře