Bývalé nádraží v Duchcově názorově rozhádalo vedení města

Stará budova nádraží, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czStará budova nádraží, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Duchcov - Starostka Jitka Bártová a místostarosta Zbyněk Šimbera se názorově střetnou na nadcházejícím zastupitelstvu města Duchcov. Svárem je budova bývalého a zchátralého nádraží.

Reklama

"Jsem idealistka a chtěla bych v historické budově duchcovského nádraží vybudovat zajímavý prostor, třeba pro kulturu," řekla pro SeveročeskýDeník.cz duchcovská starostka Jitka Bártová. Ta je v názorové sporu s místostarostou Zbyňkem Šimberou.

"Předpokládám, že zatímco já budu příští týden na zastupitelstvu kolegy přesvědčovat o projektu využítí budovy starého nádraží, pan místostarosta zvolí opačné stanovisko. On už byl proti tomu, aby město budovu koupilo," konstatovala Jitka Bártová.

Podle starostky město nyní musí objekt zabezpečit, aby se nezhroutil. Na podzim 2013 se například propadla střecha. "Nejsme zatím ve fázi, abychom měli na stole konkrétní projekt a využití objektu. Nyní se musíme postarat o to, aby to nespadlo," uvedla Jitka Bártová.

"Stále jsem přesvědčena, že zachránit staré nádraží má smysl. Chci připravit projekt a dotační titul. Mám příslib ústeckého hejtmana, že by pomohl," nastínila plány duchcovská starostka. "Předpokládám, že pan místostarosta bude zastupitele přesvědčovat o opaku."

"Já jsem zásadně proti tomu. Tak velká finanční injekce, která do toho bude muset natéct, aby budova mohla sloužit veřejnosti, se pro město vůbec nevyplatí," uvedl pro ČT místostarosta Zbyněk Šimbera.

ČTĚTE: Neštěstí: V bývalé nádražní budově v Duchcově se propadla střecha

Duchcovská radnice přemýšlí, jak naloží se zchátralým nádražím

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci

Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení Žhář, který zapálil byt v Jirkově, dostal 15 let vězení
Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?


Komentáře