Byl Babiš konfident ÚOOZ? S Andrejem se známe 21 let a tykáme si, říká Ivo Rittig

Andrej Babiš. Foto: archiv Investigate.cz
Andrej Babiš. Foto: archiv Investigate.cz

ČR - Andrej Babiš postavil politiku hnutí ANO na protikorupční rétorice a boji proti tzv. kmotrům. Jenže díky kauze o policejní reorganizaci se spekuluje, že ministr financí možná udržoval styky s Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a dokonce si tyká s lidmi, o kterých mluví jako o kmotrech. Například s Ivem Rittigem.

Reklama

Andrej Babiš v nedělních (19.6.2016) Otázkách Václava Moravce na ČT přiznal, že si tyká s lobbistou Ivem Rittigem. Ten se k tomu vyjádřil na svém twitterovém účtu. Vicepremiéra upozornil na to, že se spolu znají už jednadvacet let a nebylo by marné, kdyby se v debatě na České televizi někdy střetli spolu.

"Pro pořádek. Známe se s Andrejem 21 let a možná byl nebylo marné se potkat třeba u Moravce, abychom si pokecali..." napsal Ivo Rittig.

"My jsme samozřejmě jako podnikatelé tady museli bohužel s nimi nějak žít," připustil Andrej Babiš.

O Rittigovi se v televizní diskusi začalo mluvit díky vyjádření Andreje Babiše. "Vadí mi, že kauzu Čapí hnízdo vyšetřují Rittigovi policisté,“ řekl předseda ANO.

Moderátor Václav Moravec však následně poukázal na to, že se Babiš s Rittigem zná a tyká si s ním. "Znám ho, a co má bejt. Znám ho dlouho z tenisových turnajů, tykáme si,“ reagoval Babiš.

Spekulace, proč Andrej Babiš hájí Roberta Šlachtu, který odchází z pozice šéfa ÚOOZ do civilu, nabírají na obrátkách.

O Babišovi se začíná mluvit jako o konfidentovi tohoto celorepublikového policejního útvaru.

Před týdnem v pořadu OVM tuto zatím ne zcela potvrzenou informaci zmínil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Ten připomněl článek novináře Janka Kroupy, podle nějž se detektivové z ÚOOZ stýkali na schůzkách s hlavním kritikem plánované policejní reorganizace Andrejem Babišem.

"Jestli je pravda, že byl konfidentem ÚOOZ, tak je to skandál,“ podotkl Chovanec. Babiš však tyto spekulace odmítl. "Je to nesmysl, jsou to pověsti. Tu pseudokauzu Agrotec vyšetřuje Šlachta a jeho útvar. Pokud by to byla pravda, tak bych měl mít zájem, aby tam Šlachta nebyl,“ řekl novinářům.

Právě kauzu Babišova Agrotecu označil Chovanec za případ, který se táhne podezřele dlouho. Kauza nyní míří k soudu, kam ji poslali žalobci. Případ se týká údajně zmanipulovaných zakázek s Českou poštou.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře