Budou se konat nové volby? Stížnosti padly v Bílině, Lovosicích či Štětí

Radnice v Bílině. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czRadnice v Bílině. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Bílina - V Bílině by se mohly konat nové volby. Rozhodovat o tom bude krajský soud, kam zamířila stížnost Moje Bílina - TOP 09. Stížnost je i na průběh voleb v Lovosicích nebo Štětí.

Reklama

"Znovuzvolení zastupitelé za sdružení Moje Bílina - TOP 09 podali návrh na vyslovení neplatnosti voleb do zastupitelstva města Bílina. Návrhem se nyní bude zabývat Krajský soud v Ústí nad Labem," uvedl pro SeveročeskýDeník.cz Pavel Pastyřík, znovuzvolený zastupitel za Moje Bílina - TOP 09.

"Sdružení tak reaguje na údajné kupčení s hlasy během voleb do obecního zastupitelstva. Nechceme, aby se kupčení s hlasy stalo běžnou a tolerovanou praxí,“ uvedl Petr Pastyřík. "S výsledky komunálních voleb je sdružení spokojené. V letošních komunálních volbách uspěli čtyři lidé z kandidátní listiny Moje Bílina – TOP 09. V roce 2010 to byli dva."

Právě kvůli nejasnostem s průběhem voleb v Bílině nepokročila vyjednávání o sestavení koalice.

Soud se bude průběhem voleb zabývat i ve Štětí.  "Byli jsme informováni, že byla podána stížnot na volby k soudu. Stěžovatelům se nelíbí především podle nich nekorektní průběh předvolební kampaně, nestěžují si na samotný dvoudenní průběh voleb," řekl pro SeveročeskýDeník.cz Miroslav Andrt, místostarosta Štětí.

Stížnost na průběh voleb je i v Lovosicích. Soud má na rozhodnutí dvacetidenní lhůtu.

Ovšem nejasnosti jsou i jinde. Na YouTube byla zveřejněna výpověď muže o tom, jak se údajně nakupovaly hlasy v Chomutově.

ČTĚTE:  Volbami ve Štětí se bude zabývat soud. Termín ustavujícího zastupitelstva je ohrožen

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře