Bude z vysílače Buková hora nový turistický trhák, jako na Ještědu?

Vysílač Buková hora. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Vysílač Buková hora. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

DĚČÍNSKO - Známý vysílač na Bukové hoře v Českém středohoří, který je dominantou krajiny Děčínska, Ústecka a Litoměřicka, by se mohl stát novou turistickou atrakcí severních Čech.

Reklama

Tak jako Liberec má svůj Ještěd, Ústecko a Děčínsko by mohlo mít Bukovou horu.

Oba vysílače fungují pro páteřní síť šíření televizního a rozhlasového signálu. Jenže zatímco Ještěd slouží jako vyhlídková věž s restaurací i ubytováním, Buková hora nikoliv.

Přitom konstruktéři vysílače ve svém projektu s podobnou funkcí počítali, jen nebyla vyhlídková část veřejnosti zpřístupněna.

SOUVISEJÍCÍ: Rozhled jak z mrakodrapu. Teplicko má rozhlednu na nejvyšší budově v Česku

Iniciativa kolem facebookového profilu Děčínské fórum začátkem července 2018 odstartovala kampaň za otevření rozhledny veřejnosti.

"V Ledvicích se podařilo dojednat turistické zpřístupnění rozhledu z tamní elektrárenské věže. Nám zde v Děčíně a Ústí by pomohlo, pokud alespoň o víkendech, by byl zpřístupněn výhled z nejvyššího betonového vysílače v ČR - Buková hora, neboť zde v 11. patře je připravený prostor (nikdy nedokončený) pro vyhlídkovou restauraci," napsali jako výzvu iniciátoři vzniku nové turistické atrakce v regionu Porta Bohemica.

Právě na Ještědu a nově v Ledvicích jsou rozhledny pro veřejnost.

Přestože vysílač Buková hora patří Českým radiokomunikacím, možná pomůže politická intervence.

"Pokud bude možná dohoda s vlastníkem vysílače, tak by do toho kraj šel," zní podle Děčínská fóra první reakce z krajského úřadu.

Podle fóra se záměr líbí jak úředníkům, tak politikům.

"Dle všeho budou potřeba drobné stavební úpravy a možná i výměna výtahu, tak držme palce, ať vůle vybudovat turistický tahák našemu regionu vydrží," věří Děčínské fórum.

Reklama

Hodnocení

3.18 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře