Bude mít zřízení krajského autobusového dopravce trestněprávní dohru?

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Krajští zastupitelé sice odhlasovali založení vlastního dopravce, který bude 100% vlastněný Ústeckým krajem, jenže ne jednotně. Proti byli zastupitelé z ODS a nejednotný byl i klub ANO. Spekuluje se, že někteří zastupitelé by mohli zvážit trestněprávní postupy.

Reklama

Návrat do socialismu pod vedením komunistů na ústeckém hejtmanství. Tak vidí rozhodnutí založit vlastního autobusového dopravce teplický primátor a krajský zastupitel Jaroslav Kubera (ODS).

Proti je i varnsdorfský místostarosta a krajský zastupitel Josef Hambálek (ANO). Právě zastupitelský klub ANO nebyl při hlasování jednotný a část zastupitelů se zřízením krajského dopravce nesouhlasí.

Kritici vidí především finanční náročnost při založení společnosti a následný provoz. Aby vůbec autobusový dopravce mohl fungovat, bude muset nová společnost nakoupit nové autobusy, odbavovací zařízení, vybudovat zázemí a získat řidiče autobusů.

Právě to se jeví jako problematické, neboť na trhu je nedostatek šoférů už nyní.

Nově vzniklá společnost (o její právní formě nebylo ještě rozhodnuto) se má stát dalším zaměstnavatelem v kraji, jehož vedení bude zřejmě politicky řízeno.

SOUVISEJÍCÍ:  Autobusová doprava bude v Ústeckém kraji v režii kraje. Soukromníci skončí

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře