Bude či nebude referendum? Soud o kasační stížnosti Ústí nerozhodl

Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czHerna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Zatímco ve Štětí mají jasno a za týden se koná referendum o hazardu, v Ústí nad Labem není zatím referendum stoprocentní. Přesto probíhají přípravy pro jeho uspořádání.

Reklama

Důvodem je čekání na verdikt Nejvyššího správního soudu (NSS), který rozhoduje o kasační stížnosti podané ústeckým magistrátem. Cílem je zvrátit předchozí rozhodnutí, které umožnilo konat referendum ve dnech 10. a 11. října 2014.

Senát nejvyššího správního soudu sice podruhé zasedl nad kasační stížností, kterou chce magistrát Ústí zrušit referendum, ve kterém si ústečané mohou rozhodnout, zda ve svém městě nadále budou mít herny s automaty, ale nerozhodl.

"Hovořil jsem s pracovníky Nejvyššího soudu a bylo mi sděleno, že rozhodnutí nepadlo a není jisté, zda do termínu konání referenda vůbec padne," řekl předseda městské komise referenda Václav Pištora. Podle něho se  referendum v Ústí opět s vyšší pravděpodobností skutečně uskuteční.

"V těchto dnech z pozice předsedy městské komise referenda řeším s městskými obvody organizační záležitosti referenda, jako je například jeho propagace za účelem splnění účasti 35 % voličů, což je v Ústí nad Labem okolo 26 tisíc lidí," doplnil Václav Pištora.

"Mám signály, že město jako takové referendum nebude propagovat nijak, rozhodnutí záleží na samotných obvodech," dodal Václav Pištora.

ČTĚTE:  Obstrukce ústeckého magistrátu. Kvůli referendu o hazardu město podá trestní oznámení

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře