Bubeníček zůstane hejtmanem. V Ústeckém kraji je koalice KSČM, ČSSD, SPD/SPO

Oldřich Bubeníček. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Oldřich Bubeníček. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Ústeckému kraji bude další čtyři roky vládnout křehká koalice KSČM, ČSSD, SPD/SPO. V opozici zůstane vítězné ANO a ODS. Hořká porážka je to zejména pro lídra Babišova hnutí Petra Urbánka, který zažívá stejnou situaci jako před dvěma lety v Litoměřicích. Tehdy ANO zvítězilo, ale nakonec skončilo v opozici.

Reklama

Komunisté se rozhodli pro ČSSD a SPD/SPO.

SOUVISEJÍCÍ:  Volby platí, rozhodl soud. KSČM se rozhodne, s kým do koalice

Hejtmanem bude Oldřich Bubeníček (KSČM). "Od ČSSD a SPD/SPO byla dlouhodobá stejná nabídka, nabídky od ANO se měnily," zdůvodnil výběr nových koaličních partnerů.

Jako druhý moment, proč se komunisté rozhodli pro ČSSD a SPD/SPO, byla známost budoucích kolegů zastupitelů. "Budoucí kolegové zastupitelé z hnutí ANO jsou pro nás většinou neznámé osobnosti," řekl po jednání novinářům Oldřich Bubeníček.

Oldřich Bubeníček chce mít koaliční smlouvau sepsanou do příštího pondělí. Ustavující zasedání zastupitelstva by pak mohlo být 21. listopadu 2016.

Rozdělení křesel v krajské radě: KSČM 6, ČSSD 4, SPD/SPO 1.

Prvním náměstkem hejtmana by se měl stát Martin Klika z ČSSD. Druhým náměstkem bude asi Petr Vomáčka z KSČM. Post neuvolněného náměstka by mohl získat volební lídr soc. dem. a poslanec Jaroslav Foldyna.

ČTĚTE: V hlavní roli Bubeníček. Vznikne koalice ANO a KSČM, nebo všichni proti ANO?

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře