Bouře proti EET, až tisíce hospod plánuje skončit. Ustojí to Babiš?

Andrej Babiš. Foto: archiv Investigate.czAndrej Babiš. Foto: archiv Investigate.cz

ČR - Kvůli EET skončí stovky hospod. Občané sepisují petice, v parlamentu se bouří opozice. Naštvaný na Andreje Babiš je i premiér Bohuslav Sobotka. Ozývají se hlasy, že zavedení EET "zlomí vaz" šéfovi hnutí ANO.

Reklama

Pivovary oznámily, že stovky odběratelů zejména z venkovských a malých restaurací ukončí činnost. A to kvůli rozjezdu elektronické evidence tržeb (EET).

Plzeňský Prazdroj uvedl, že pivo přestalo odebírat k začátku prosince 2016 několik stovek restaurací. Obdobně jsou na tom Pivovary Staropramen, které rovněž oznámily, že stovky subjektů plánuje svoji činnost ukončit.

EET bude v ostrém provozu spuštěna 1. prosince 2016 pro hotely a restaurace. Týkat by se měla zhruba 40 tisíc podnikatelů.

Vznikla i Petice za zrušení zákona č.112/2016 Sb., o evidenci tržeb. Podle iniciátora Petra Hucla, který se vyjádřil pro Echo24.cz, každý den chodí okolo tisícovky podpisů.

Iniciátor petice z Plzeňska uvedl, že pod peticí má také podpisy 14 senátorů a zhruba 20 starostů obcí a měst. Pokud petice dosáhne 10 tisíc podpisů, bude se jí zabývat petiční výbor v tzv. veřejném projednávání v Senátu.

Dalším organizátorem petice je Martin Měchura, drobný živnostník z jižních Čech. Uvedl pro Echo24.cz, že je domluvený s opozičními senátory a poslanci, kteří jeho petici předloží na výborech.

Martin Měchura si myslí, že spuštění EET donutí Andreje Babiše k odstoupení z funkce ministra financí.

Za další elektronickou peticí proti EET stojí iniciativa Občanské liberální hnutí.

Andrej Babiš chce narychlo prosadit výjimky v EET, s tím však nesouhlasí ČSSD. S odkazem na ně Bohuslav Sobotka uvedl, že narychlo upíchnutý Babišův návrh odmítá.

Naopak Babiš je přesvědčený, že projekt EET ohrožen není a vše bude podle plánů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Poslední prázdninový týden: Nejdřív tropy, pak déšť Poslední prázdninový týden: Nejdřív tropy, pak déšť
Prezidenta si čeští voliči zvolí v půli ledna 2018 Prezidenta si čeští voliči zvolí v půli ledna 2018
Vydatné bouřky v severních Čechách utnou vysoké teploty Vydatné bouřky v severních Čechách utnou vysoké teploty

Každodenní kolony u Prahy na D8. Řidiči se musí obrnět trpělivostí Každodenní kolony u Prahy na D8. Řidiči se musí obrnět trpělivostí
Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy Na hodinu 180, skoro 28 tisíc měsíčně. I tak třetina německé mzdy
Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Severočeši? Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Severočeši?

Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli Čapímu hnízdu Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli Čapímu hnízdu
Víte, čím tankujete? EU změní označení benzínu a nafty Víte, čím tankujete? EU změní označení benzínu a nafty
Jak nepřecenit schopnost splácet půjčku? Jak nepřecenit schopnost splácet půjčku?

Brusel si posvítí i na chleba či hranolky. Nařídí teplotní normu Brusel si posvítí i na chleba či hranolky. Nařídí teplotní normu
V okolí Prahy se pohybuje puma. Utekla ze zooparku V okolí Prahy se pohybuje puma. Utekla ze zooparku
V severních Čechách se policie zaměřila na kamiony a autobusy. Hledala i migranty V severních Čechách se policie zaměřila na kamiony a autobusy. Hledala i migranty


Komentáře