Autobusy Ústeckého kraje přebírají veřejnou dopravu i na Litoměřicku a Lounsku

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICKO, LOUNSKO - Od ledna 2019 autobusovou dopravu na Litoměřicku a Lounsku zajistí přímo Ústecký kraj, který založil vlastní dopravní podnik. Přebírá autobusové linky od TD Bus (dříve Busline).

Reklama

Podle kraje je důvodem neplnění smlouvy o dopravní obslužnosti soukromým autobusovým dopravcem.

Během podzimu mnoho spojů nevyjelo na své pravidelné trasy podle jízdních řádů. Podle firmy bylo důvodem nedostatečné množství řidičů.

Ústecký kraj, který je objednavatelem veřejné dopravy, na začátku listopadu 2018 udělil TD Bus první pokutu dosahující téměř 49 milionů korun. Teď kraj uložil společnosti další pokutu převyšující 40 milionů korun.

Sankce se týkají nejetých spojů od srpna do listopadu 2018.

Kvůli množícím se stížnostem se kraj rozhodl jednat a smlouvu s TD Bus vypovědět.

Autobusovou dopravu tak bude Ústecký kraj zajišťovat prostřednictvím vlastního dopravního podniku. Avšak ten nemá dostatek vlastních autobusů ani řidičů.

Řidiči by měli například přejít z TD Bus. Pro nejbližší týdny Dopravní společnost Ústeckého kraje počítá se zachováním stávajícího počtu linek v oblasti Lovosice a Louny.

Pokud budou potíže přetrvávat, Ústecký kraj podle náměstka pro dopravu Jaroslava Komínka (KSČM) omezí počet spojů, zejména ty málo využívané.

Podle slov ředitele Dopravní společnosti Ústeckého kraje Milana Šlejtra má firma zajištěných všech 46 potřebných autobusů. V oblasti Litoměřicka by potřebovala minimálně 26 řidičů, od TD BUSU jich však přebírá jen 18.

"Obáváme se však, že Litoměřicko je poměrně personálně zhuntované. Může se tedy stát, že rozběh nebude tak bezproblémový jako na Ústecku a Děčínsku. Budeme na to předem upozorňovat,“ podotkl náměstek Komínek.

TD Bus chce nadále zajišťovat autobusovou dopravu pro kraj v oblasti Žatecko, Podbořansko a v okolí Vejprt.

Ústecký kraj prostřednictvím vlastní dopravní společnosti zajišťuje autobusovou dopravu na Ústecku a Děčínsku.

Reklama

Hodnocení

2.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře