Autobusová doprava bude v Ústeckém kraji v režii kraje. Soukromníci skončí

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Návrat do starých časů. V Ústeckém kraji vznikne krajský autobusový dopravce, který postupně převezme meziměstské linky. Soukromníci skončí, jako první mají "vyklidit pole" na Ústecku.

Reklama

"Na zastupitelstvu Ústeckého kraje bylo většinově schváleno založení vlastního dopravce, který bude 100% vlastněný Ústeckým krajem. Poděkoval jsem všem, kdo tento náš záměr podpořil a to včetně opozičního hnutí ANO. Smutný je dlouhodobý destruktivní přístup zastupitelů za ODS. Za dobu co jsem v zastupitelstvu je to snad nejhorší složení tohoto klubu. Zvláště, když si vzpomenu co vše tato strana v naší republice a v našem kraji napáchala. A co si budeme namlouvat, stav ve veřejné dopravě je taky pozůstatek toho, že "neviditelná ruka trhu" jaksi nerozhodla. Ono se totiž úplně ve všem podnikat nedá, zvláště ve službě pro občany. Musím ovšem souhlasit s názorem zastupitelů za tento politický klub v jednom a to, že je to návrat zpět. Zpět do doby, kdy veřejná doprava nebyl kšeft, ale služba pro lidi," komentoval rozhodnutí na Facebooku krajský radní pro dopravu v Ústeckém kraji Jaroslav Komínek (KSČM).

Právě Komínek byl inicátorem vzniku krajského autobusového dopravce. První myšlenky veřejně sdělil v průběhu autobusové krize z počátku roku 2017, kdy zejména řidiči v Ústeckém kraji hrozili stávkou kvůli výši hodinových mezd.

Krajského autobusový dopravce postupně nahradí současné provozovatele. Počet spojů se prý nezmění.

Cena za provoz bude podle Komínka zhruba stejná jako v současnosti.

Jako první k výměně dojde na Ústecku, kde krajský dopravce má nahradit soukromého provozovatele zřejmě nejpozději do dvou let.

SOUVISEJÍCÍ: Ústecký kraj uvažuje o krajském autobusovém dopravci. Vrátí se časy ČSAD před 26 lety?

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře