Arabské nápisy Německo se objevily na značkách v česko-německém pohraničí

Z diskusního fóra Národní-hrdost.cz Reprofoto: SeveročeskýDeník.cz
Z diskusního fóra Národní-hrdost.cz Reprofoto: SeveročeskýDeník.cz

Severní Čechy - Arabský nápis znamenající v překladu Německo byly vylepeny na desítky dopravních značek na Šluknovsku a v Lužici. Případem se začala zabývat policie.

Reklama

Policie začala prověřovat arabské nápisy na českých dopravních značkách. Chce zjistit, zda jde o protiprávní jednání. Nálepky byly nalepena na mnoha směrových ukazatelích označující německá města v česko-německém pohraničí, jako třeba Löbau, Neugersdorf, Seifhennersdorf nebo Zittau.

Policie chce rovněž zjistit, kdo za nálepkami stojí. Spekuluje se například o nacionalistické skupině My proti všem. Ta na diskusním fóru Národní-hrdost.cz publikuje fotografie směrových ukazatelů s arabským nápisem.

"Tento PROJEKT má v rámci jednoho provedení několik podob co do smyslu. Záměr tohoto PROJEKTU spočívá v zamyšlení se nad tím, co se dnes děje a kdo je viníkem toho všeho," je napsáno pod fotografiemi. Na stránkách se hovoří jako o Projektu 17.

Ovšem na stejných stránkách je malým písmem napsáno: "Vyjádření pro úřady: S touto věcí nemá naše organizace samozřejmě nic společného. Pouze prezentujeme náhodně pořízené fotografie v rámci turistických akcí různých lidí. Nejsme tedy schopni k tomuto podat jakékoli vyjádření."

Zda jde o trestný čin jen přestupek, si zatím nejsou jisti na sto procent ani policisté. Značky, které má ve správě Ředitelství silnic a dálnic, mají být zbaveny nálepek.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře