Američtí vojáci přejdou hranici v Harrachově. Přespí v kasárnách v Liberci

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Liberecký kraj - Americká armáda se objeví v Libereckém kraji. V rámci přesunu z Pobaltí na německou základnu hranice kraje překročí na přelomu března a dubna 2015. Přespí v Liberci.

Reklama

Američané budou ubytováni v kasárnách protichemické jednotky v Liberci.  Obrněná vozidla Stryker, nákladní či vyprošťovací vozy a terénní speciály Humvee překročí hranici kraje v Harrachově.

Avšak zatím není známo kdy a v kolik. Mělo by to být někdy od 29. března 2015 do 1. dubna 2015.

Podle Jany Růžičkové z Generálního štábu Armády České republiky konkrétní detaily přesunu včetně času a složení kolon se ještě upřesňují.

Přestože kolona obrněných vozidel zvolila pro přesun silnici, provoz by výrazně omezit neměla. Vozidla totiž mohou jet až stokilometrovou rychlostí a kolona se rozdělí na několik částí.

Podle Jany Růžičkové kolová vozidla vyrazí na trasu přesunu v časových odstupech tak, aby co nejméně zatížila ostatní dopravu. Na trase budou v maximální míře využity dálnice. Nechystají se ani dopravní omezení.

I když se zatím neví, kolik přesně vojáků US Army do Liberce dorazí, přes Česko pojede celkem 118 vozidel a téměř 520 vojáků.

První kolona by se měla přesunovat po trase Ostrava - Vyškov. Druhá kolona pojede po trase Náchod - Pardubice. Třetí kolona překročí hranice právě v Harrachově. Mohlo by jít asi o 40 vozidel.

Kolonu budou sledovat i vojenští nadšenci, například z Aliance Military Clubs ČR Liberec.

Záměrem průjezdu americké armády Libereckým krajem a Českem je ujištění  Pentagonu, že USA ctí spojenecké závazky.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře