Albert a Interspar v České Lípě naproti sobě. To skončí

Nákupní vozík, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNákupní vozík, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Česká Lípa - Spojením obchodních řetězců Ahold a Spar vznikla v České Lípě situace, že dva supermarkety Albert a Interspar jsou naproti sobě, přitom patří stejné mu vlastníkovi. To se ale změní.

Reklama

Jednu prodejnu musí Ahold prodat jinému prodejci. "Úspěšně jsme dokončili akvizici společnosti SPAR v České republice. V pátek 1. srpna 2014 začal proces integrace. Díky této akvizici se staneme jedním z hlavních hráčů na trhu maloobchodního prodeje potravin v zemi," uvedla pro SeveročeskýDeník.cz Judita Urbánková, ředitelka komunikace a PR řetězce Albert.

"Dále to znamená, že budeme moci poskytnout zákazníkům lepší služby, než poskytujeme nyní, a to díky spojení toho nejlepšího ze značek Albert a SPAR, abychom potěšili naše české zákazníky," podotkla.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže schválil transakci za předpokladu, že společný podíl na trhu společností Albert a SPAR by neměl přesáhnout určité procento v žádném městě.

Z tohoto důvodu ÚOHS požadovala, aby Albert prodal konkurenci celkem pět obchodů (značek Albert a SPAR) ve čtyřech městech ve čtyřech městech (Česká Lípa, Litoměřice, Tábor a Třebíč).

"Albert bude muset najít jiného maloobchodního prodejce potravin, který převezme vybrané prodejny a nadále je bude provozovat. Tento prodejce také převezme závazky vůči zaměstnancům. Albert nebude prodejny uzavírat. ÚOHS požaduje, aby byly prodejny odprodány jinému nebo jiným maloobchodním prodejcům potravin a aby i nadále pokračovaly ve své činnosti," nastínila proces změny majitele litoměřické prodejny Albert ředitelka komunikace a PR.

"Proces odprodeje bude zahájen krátce po dnešním dni a očekáváme, že budeme schopni najít vhodného kupce pro všechny zmiňované prodejny. Albert má dostatek času k dokončení odprodeje," doplnila Judita Urbánková.

ČTĚTE:  Albert v litoměřických Pokraticích změní majitele. Ahold si ponechá Interspar

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Českolipsko

Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu! Rozzuřený otec zbil desetiletého syna. Neuvěřitelné, kvůli čemu!
Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě Na meningokokovou infekci podlehlo v ústecké nemocnici čtyřleté dítě
Startuje hudební festival Lípa Musica 2016 Startuje hudební festival Lípa Musica 2016

Soutěž o lístky na Mácháč 2016 Soutěž o lístky na Mácháč 2016
Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense Finlandia Mácháč 2016 představí bouřliváky DVBBS i Olivera Heldense
Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice Sklářská lokálka zve na oslavy 130 let do Kamenického Šenova a České Kamenice


Komentáře