Akciovka Ústeckých Lvů míří ke krachu, i přes zvolení Kloboučka do představenstva

Ústečtí Lvi se 1. ligu v hokeji už nemusí zahrát. Foto: HC Slovan ÚstíÚstečtí Lvi se 1. ligu v hokeji už nemusí zahrát. Foto: HC Slovan Ústí

Ústí n/L. - Zásadní změna v představenstvu akciové společnosti HC Slovan Ústečtí Lvi. Akcionáři na valné hromadě zvolili nové členy představenstva, dosavadní předseda Jiří Zdvořáček skončil. Míří do občanského sdružení.

Reklama

Čtvrteční (5.6.2014) valná hromada akciové společnosti, která se potýká s dluhem zhruba 31 milionů korun, nepřinesla pro ústecký hokej rozuzlení. Naopak zamotala nepříjemnou situaci dál. Stále není jasné, zda v Ústí nad Labem hokejisté budou v září 2014 hrát 1. ligu.

Jisté je, že za akciovku HC Slovan Ústečtí Lvi už nikoliv. Společnost je v insolvenci, míří ke krachu. Akcionáři odmítli návrh Jiřího Zdvořáčka, aby majitelé akcií sáhli do vlastní kapsy a podle počtu akcií (dle podílu) splatili závazky.

"Odmítli to," sdělil pro SeveročeskýDeník.cz Jiří Zdvořáček. Ten podle svých slov k novému složení představenstva (je v něm i Jan Klobouček) nemá důvěru. "Jako menšinový akcionář jsem akciovku odepsal. Odcházím do občanského sdružení, kde s panem Evanem budeme zpracovávat koncepci, jak zachránit ústecký hokej."

Podle Zdvořáčka všechny dokumenty o vedení firmy - akciovky - si převezme soud. "Nyní se vše rozkryje," naznačil směrem k vedení předlužené hokejové firmy. Právě akcionářská struktura a kdo v minulosti dluhy způsobil, je zatím nejasné.

Odvolaný předseda představenstva rovněž sdělil, že před dvěma dny vypověděl sponzorskou smlouvu pivovar Heineken, který klub financoval díky propagaci značky Zlatopramen.

"Nemohu zatím mluvit za občanské sdružení, ale je škoda, že ústečtí zastupitelé neschválili 2,5 milionovou dotaci HC Slovan Ústí. Aby mohl skutečně 1. ligu hrát, musí spolek vypořádat dluhy vůči hráčům. Ta částka je zhruba 5 milionů korun," konstatoval Jiří Zdvořáček.

Za nové představenstvo akciovky se pro SeveročeskýDeník.cz odmítl vyjádřit nový člen Jan Klobouček. "Nic médiím říkat nyní nebudu," odpověděl.

ČTĚTE: Soud v insolvenčním řízení HC Sovan Ústečtí Lvi rozkryje karty, říká Jiří Zdvořáček

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře