Aféra teplického ředitele gymnázia. Zdeněk Bergman za slova o Zemanovi asi dostane trest

Zdeněk Bergman. Foto: Facebook/Z. Bergman
Zdeněk Bergman. Foto: Facebook/Z. Bergman

TEPLICE - Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman má přijít o odměny, které mohou činit až 100 tisíc korun. Rada Ústeckého kraje chce šéfa krajské střední školy potrestat za jeho výroky na adresu prezidenta Miloše Zemana.

Reklama

Zdeněk Bergman se před několika dny vyjádřil na soukromém účtu sociální sítě Twitter, že nechá portréty Miloše Zemana z učeben "zahrabat do kompostu".

Výrok poté vysvětlil tím, že se mu nelíbí vulgarity prezidenta pronesené v rozhovoru pro veřejnoprávní Český rozhlas.

Ovšem po Bergmanově tweetu se rozhořela debata nejen na sociálních sítích, ale také na politické půdě.

Zdeněk Bergman se sešel s náměstkem hejtmana Petrem Šmídem (SPO), který má v gesci školství. Kauzou se ale nakonec bude zabývat celá krajská rada.

Rada Ústeckého kraje na návrh náměstka hejtmana pro školství Petra Šmída v pondělí (29.10.2018) projedná, o jak velké odměny kvůli tomu Bergman přijde. Šmíd uvedl, že konkrétní částku říct nemůže.

Podle Petra Šmída slova Bergmana nejsou jeho soukromou záležitostí, neboť reprezentuje gymnázium. Školy mají být ze zákona apolitické. Zároveň prý aféra vrhá negativně světlo na celý Ústecký kraj, neboť o kauze referují média.

Zdeněk Bergman se vyjádřil v tom duchu, že omlouvat se veřejně za svůj výrok nebude.

Navíc portréty prezidenta republiky nejsou zahrabány v kompostu a nadále leží ve školním skladu.

Na krajský úřad už v této souvislosti přišel také návrh na odvolání Bergmana. Podle radních kraje k tomu ale v současné době nedojde.

Reklama

Hodnocení

3.14 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře