Začala demolice jabloneckého zámečku Schlaraffia. Bez povolení stavebního úřadu

Zámeček Schlaraffia. Foto: Facebook/Milan Kroupa
Zámeček Schlaraffia. Foto: Facebook/Milan Kroupa

JABLONEC NAD NISOU - Zámeček Schlaraffia v centru Jablonce postihla náhlá a nečekaná demolice. Přitom o zařazení mezi kulturní památky aktuálně jedná ministerstvo kultury. Podle vedení města demolice probíhá načerno a bez povolení stavebního úřadu.

Reklama

"Stalo se něco, co nelze přehlédnout. Společnost Malina Safety se bez povolení stavebního úřadu rozhodla zbourat zámeček Schlaraffia. V dnešních velmi časných hodinách proto nechala zbořit věž zámečku do té míry, aby celou budovu pravděpodobně nenávratně poškodila, a nemohlo tak již nikdy dojít k její rekonstrukci,“ napsal na Facebook primátor Jablonce Milan Kroupa.

"To, co se stalo, je smutné, děsivé a pobuřující zároveň. Tu správnou emoci si najde každý sám. Pan Malina evidentně nepatří mezi jablonecké patrioty a na tváři města mu vůbec nezáleží. Mamon je pro něj na prvním místě. Tento akt je hanbou nejen pro něj samotného, ale pro celou jeho společnost. Slibuji že učiním veškeré možné kroky k tomu, aby toto chování nezůstalo bez odezvy.“

Majitelem historicky cenného domu je firma Malina Safety. Ta slibovala, že zámeček zachová a bude součástí továrního komplexu. To se ale nestalo. V minulosti proběhlo několik snah zapsat budovu mezi kulturní památky.

Radek Malina před časem prohlásil, že je ochoten zámeček prodat za symbolickou jednu korunu, ale bez pozemku pod ním. To město neakceptovatelo. Rovněž se spekulovalo, že by stavba byla přemístěna na jiné místo.

Na místě sobotní (11.5.2019) částečné demolice zasahovala policie.

Policie ČR dostala podnět od občanů, že má docházet k nepovolené demolici. Práce byly pozastaveny, policie případ podle policejní mluvčí Vladimíry Šrýtrové prošetřuje.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře