Všichni čekali další úspěšnou sezónu, což se nepovedlo, lituje jablonecký Martin Doležal

Martin Doležal. Foto: archiv FK Jablonec
Martin Doležal. Foto: archiv FK Jablonec

Jablonec - Jablonečtí fotbalisté byli zvyklí na velké zápasy s FC Kodaň či Ajaxem Amsterdam. Právě skončený ročník se jim ale vůbec nepovedl. V SYNOT lize skončili až na 7. místě a neuspěli ani ve finále MOL Cupu, ve kterém prohráli 0:2 s Mladou Boleslaví.

Reklama

O příčinách jablonecké nepovedené sezóny se rozpovídal Martin Doležal. Ten se statečně pral s mladoboleslavskými obránci ve finálovém utkání MOL Cupu, ale ani jeho snažení k brance nevedlo. A tak musel přihlížet oslavám Středočechů.

"Celou sezónu se potýkáme s tím samým. Nemáme optimální formu. Vloni jsme skončili v lize třetí a postoupili do Evropské ligy. Všichni čekali, že to zopakujeme i letos. Tým se obměnil. Jedna sezóna se nám povedla, další ne," krčil rameny jablonecký Martin Doležal.

"Sestava si musí sednout, často jsme hráli v jiném složení. Těžko říct, proč jsme šli výkonostně tak dolů," přemýšlel Doležal.

Jablonecký propad pokračuje už od léta, kdy ve 4. předkole Evropské ligy Jablonec vypadl těsně s Ajaxem Amsterdam.

"Možná nám letní poháry uškodily, možná zklamání z vyřazení bylo příliš velké. Nechytili jsme začátek sezóny. Po Ajaxu jsme například přijeli do Jihlavy a neměli tu správnou motivaci. Pak už se to s námi vezlo. Prohráli jsme několik zápasů a sebevědomí šlo dolů," litoval jablonecký ofenzivní hráč.

Jablonec každopádně bude v pohárové Evropě pro příští ročník chybět. Kromě Plzně, Sparty, Mladé Boleslavi a Liberce se na poslední chvíli kvalifikovala do 2. předkola Evropské ligy Slavia Praha z 5. místa.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře