V jablonecké nemocnici vznikne nový pavilon urgentní medicíny

Projekt pavilonu. Foto: archiv Město Jablonec
Projekt pavilonu. Foto: archiv Město Jablonec

JABLONEC N.N. - V areálu jablonecké nemocnice bude postaven nový pavilon urgentní medicíny. Stavba za 150 milionů korun má zkvalitnit poskytovanou péči.

Reklama

„Investice do nemocnice jsou dobře vynaloženými penězi a plánovaná investice je druhou největší po revitalizaci CZT v tomto volebním období,“ uvedl jablonecký primátor Petr Beitl.

Dvě třetiny plánované investice, tj. zhruba 100 milionů uhradí město ze svého rozpočtu, 50 milionů by měla pokrýt státní dotace. Přístrojové vybavení a další techniku za zhruba 30 milionů je nemocnice připravena uhradit ze svého rozpočtu a pomocí evropských strukturálních fondů. Co se týká mobiliáře a IT vybavení, na tyto výdaje má už nemocnice vytvořenou rezervu ve výši 15 milionů korun.

„Důvodů pro výstavbu nového pavilonu je několik, zejména ale osm lůžek intenzivní péče už nestačí. Téměř denně musíme odkládat kvůli nedostatku lůžek plánované operace, někdy i posílat pacienty domů. Často musíme dříve překládat pacienty z intenzivních lůžek na normální pokoje, což je velkou zátěží pro ošetřující personál,“ řekl k projektu ředitel nemocnice Vít Němeček.

Nemocnice podle Němečka zvažovala tři možnosti řešení nedostatečné kapacity - rekonstruovat patro administrativy pro potřeby JIP, přistavět další patro na budovu nebo postavit nový pavilon intenzivní péče. Rekonstrukce nebo přístavba by ale podle něj byla za provozu nerealizovatelná, vzniklá plocha by navíc nebyla dostačující a neodpovídala by hygienickým standardům.

„Nechali jsme si proto zpracovat několik variant nového pavilonu. Zvítězila varianta, která navazuje na chirurgický pavilon směrem k Hřbitovní ulici," doplnil ředitel.

Stavět by se mohlo začít na jaře příštího roku, dokončení je plánováno na konec roku 2018.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře