V Jablonci technické služby uklízí po zimě a mapují výtluky v silnicích

Uklízení po zimě. Foto: archiv Město Jablonec nad NisouUklízení po zimě. Foto: archiv Město Jablonec nad Nisou

JABLONEC N.N. - Zima ještě neskončila, ale v ulicích Jablonce nad Nisou technické služby začaly zametat chodníky a uklízet odpadky. Pracovníci oddělení správy komunikací také mapují škody, které napáchala zima a začínají sestavovat plán oprav.

Reklama

O výši částky na opravy škod způsobených zimou se rozhodne až po sestavení kompletního přehledu v příštích týdnech.

„Výtluky na vozovkách se dle potřeby opravují aditivní obalovanou studenou směsí, kterou je možné použít až do -10˚C a slouží právě pro potřeby provizorních oprav v zimních měsících. K definitivním opravám povrchů dojde, jakmile na jaře rozjedou výrobu obalovny a klimatické podmínky opravy dovolí,“ vysvětlil vedoucí oddělení správy komunikací Pavel Kozák.

Během zimy řešili vlastníci a provozovatelé inženýrských sítí v Jablonci 36 havarijních stavů. I v těchto případech jsou ulice a chodníky opravené pouze provizorně a síťaři se budou na konkrétní místa vracet kvůli finálním povrchům, až to počasí dovolí.

Ne všechny komunikace v Jablonci jsou městské, a tak stejně jako v případě zimní údržby platí, že město Jablonec nad Nisou zajišťuje pouze opravy městských ulic.

Výtluky jsou i na silnicích vyšších tříd, které patří státu a kraji. Mezi státní silnice ve správě ŘSD patří třeba ulice Pražská nebo 5. května, pod krajskou správu silnic spadají např. ulice Palackého  – úsek od světelné křižovatky s ul. U Přehrady směrem do Mšena, ulice U Přehrady, Tovární nebo Želivského.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý
Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest? Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest?
Sklad ropy ve Vaňově? Sklad ropy ve Vaňově?

Chaos v Teplicích. Anonym nahlásil bombu na nádraží Chaos v Teplicích. Anonym nahlásil bombu na nádraží
Na Ještědu mají problém s tvorbou umělého sněhu. V zimě pomohou nové nádrže Na Ještědu mají problém s tvorbou umělého sněhu. V zimě pomohou nové nádrže
Návštěvnost turnovského aquaparku pokazilo září Návštěvnost turnovského aquaparku pokazilo září


Komentáře