Uzavírka jablonecké křižovatky Poštovní - Budovatelů změní dopravu v centru. Víme jak

Křižovatka Poštovní - Budovatelů v Jablonci n. N. Foto: archiv Město Jablonec n. N.
Křižovatka Poštovní - Budovatelů v Jablonci n. N. Foto: archiv Město Jablonec n. N.

JABLONEC NAD NISOU - Plánovaná uzavírka ulic Poštovní a Budovatelů se posouvá na září 2019. Stavba ovlivní také městskou hromadnou dopravu. Autobusy MHD budou jezdit po náhradních trasách.

Reklama

Termín uzavírky je naplánován na začátek školního roku. Změny čekají školní linky.

Linka č. 133 bude mít upravenou trasu, aby zvládla obsloužit i ZŠ Liberecká.

Od 1. září 2019 přestane jezdit tramvaj od Liberce, začne jezdit náhradní tramvajový spoj a od 2. září začnou platit náhradní trasy autobusů městské hromadné dopravy

Podle ředitele Jablonecké dopravní Luboše Wejnara vzhledem ke změně dopravního režimu ve městě může docházet ke zpoždění spojů MHD v porovnání s platným jízdním řádem. Záviset však bude na aktuální dopravní situaci ve městě.

Komplikace budou především pro řidiče aut.

Od 2. září tedy bude uzavřená křižovatka ulic Poštovní a Budovatelů, od okružní křižovatky U Zeleného stromu bude možné jet na parkoviště na Anenském náměstí, do ulic Dvorská, Soukenná, Fügnerova a Malá Budovatelů.

Za parkovištěm na rohu ulic Fügnerova a Budovatelů bude ulice Budovatelů úplně uzavřená až po křižovatku s ulicí U Nisy. Poliklinika bude přístupná z ulice Poštovní.

Objízdné trasy povedou od křižovatky Turnovská ve směru na Liberec ulicí Skřivánčí, Vodní a z ní vlevo ulicí U Nisy do ulice Liberecká a dál ke "kruháči" Tovární.

Ve směru od Liberce bude objízdná trasa vedená od okružní křižovatky Tovární ulicí Libereckou, Budovatelů až po křižovatku s ulicí U Nisy (části ulice Budovatelů po křižovatku s ulicí U Nisy a dále ulice U Nisy po křižovatku s Vodní budou jednosměrné pro snadnější odbočení vozů delších jak 12 metrů do ulice U Nisy)

. Z ulice U Nisy pak povede objízdná trasa dále ulicemi Vodní a Skřivánčí opět na Novou Pražskou a ke "kruháč" Turnovská.

Výstavba kanalizace

Letošní výstavba dešťové kanalizace a rekonstrukce sítí měla být rozdělená do tří etap a měla začít od 1. července.

"Stavební sezóna se těmito odklady velmi zkrátila, na vlastní práce máme zhruba měsíc a půl. Proto se letos soustředíme na rekonstrukce a výstavbu v křižovatce Poštovní-Budovatelů včetně mostu přes Nisu v ulici U Balvanu bez retenční nádrže," řekl vedoucí odboru rozvoje jabloneského městského úřadu Otakar Kypta.

"V ulici Budovatelů bychom rádi dokončili opravy po lávku za lázněmi, v ulici Poštovní vzhůru až po vchod do polikliniky. Plyn musí být v polovině října opět propojený, do konce listopadu musí být hotové dočasné povrchy ulic a vrácené koleje. Hodně bude záležet na počasí."

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře