Sezóna na přehradě Mšeno byla zahájena. Co je nového?

Přehrada Mšeno. Foto: archiv Město Jablonec nad Nisou
Přehrada Mšeno. Foto: archiv Město Jablonec nad Nisou

JABLONEC NAD NISOU - Jablonecká přehrada Mšeno vstoupila do další letní sezóny. Koupací sezóna trvá oficiálně do 1. září 2017. Na přehradu se neplatí žádné vstupné, jediným výnosem je parkovné na parkovišti v ulici Za Hrází.

Reklama

Léto přehradě stojí městskou pokladnu každoročně cca 2,6 milionu korun – provoz toalet, úklid, likvidace odpadu, služby vodních záchranářů a monitoring kvality vody.

„Přehrada ve Mšeně je jabloneckou perlou, kterou nám ostatní města právem závidí. Staráme se o ni a snažíme se ve spolupráci s dalšími subjekty, aby se lidé na jablonecké přehradě cítili příjemně a bezpečně, což má samozřejmě dopady do městského rozpočtu, ale domnívám se, že to jsou peníze účelně a dobře vynaložené,“ řekl primátor Petr Beitl.

Vodní nádrž Mšeno je ve správě Povodí Labe. Město prostřednictvím technických služeb a pracovníků veřejně prospěšných prací udržuje zeleň, stezky pro cyklisty a bruslaře, sportoviště a dětská hřiště ve svém vlastnictví. Ve spolupráci s Povodím Labe a Krajskou hygienickou stanicí také bdí nad rozvojem sinic a v případě potřeby má připravené peníze na jejich likvidaci. V uplynulých letech to ale naštěstí nebylo potřeba.

Od loňské sezóny usnadňují lidem vstup do vody dvě schodiště pod Slunečními lázněmi, která vznikla za 1,5 milionu z pokladny města. V zátoce pod budovou Povodí jsou rovněž od loňska zpevněné břehy a také přírodní schůdky na několika místech. Tyto úpravy hradilo Povodí Labe, s. p.

Na veřejný pořádek, dodržování zákazu koupání psů v první přehradě, který platí od 1. května do 31. srpna, i na bezpečnost cyklistů dohlíží městská policie. Obecně závazná vyhláška o pohybu psů a jiných zvířat na veřejném prostranství platí od roku 2014.

„Narovnali jsme vyhlášku tak, aby si procházku v okolí přehrady mohli užít lidé i zvířata a pejskaři měli možnost své psy bez trestu a bez vodítka vykoupat,“ řekl jablonecký primátor.

„Zvážili jsme i možnost koupání psů mimo sezónu, tedy v době od září do dubna, kdy lidé přehradu ke koupání využívají zcela minimálně,“ vrací se k rozhodnutí, které prověřily už tři koupací sezóny primátor Petr Beitl.

V období květen – září mohou psi využívat pouze II. a III. přehradu a v I. nádrži je v této době koupání psů zakázáno. Ve vyhlášce jsou také vymezeny plochy pro volný pohyb psů, ovšem včetně časového vymezení – v parku pod hrází a na Tajvanu se psi mohou bez vodítka proběhnout ráno a večer.

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře