Rozkopaný Jablonec. I o prázdninách budou velkoplošné opravy ulic a chodníků

Stavební práce, značka. Foto: archiv Pixabay.com
Stavební práce, značka. Foto: archiv Pixabay.com

JABLONEC NAD NISOU - letní období je časem oprav a stavebních prací. Spolu s velkými investičními akcemi, jako je rekonstrukce Vrkoslavické nebo zpevnění ulice Smrkové, v Jablonci nad Nisou také probíhají opravy ulic a chodníků.

Reklama

Hotové už jsou na jaře avizované velkoplošné opravy za více než čtyři miliony korun. I nadále radnice pokračuje v opravách výtluků po zimě. Celkem jde letos do oprav komunikací více než 21 milionů korun. Dalších 18 milionů putuje do ulic v Jablonci z rozpočtu na investice.

Velkoplošných oprav povrchů se dočkaly ulice 1. máje, Mechová, J. Hory, Písečná, Dubová, Zahradní a Korejská v úseku Průmyslová-Opletalova. Naplánovány jsou ještě práce na polovině ulice Na Kopci a části 9. května.

Velkoplošné opravy čekají i chodníky. Během prázdnin bude pokračovat oprava dalšího úseku chodníku v Prosečské ulici, tentokrát půjde o 200 m úsek od Dinexu po ulici Nad Školkou. Nový povrch také dostane 150 m chodníku v Rychnovské od ulice Jasanové směrem ke škole.

Na prázdninové měsíce je připravena oprava propustku v Zeleném údolí za cca 900 tisíc korun a také se počítá s rekonstrukcí mostu na Tyršově stezce. Ten už je několik let v havarijním stavu a z tohoto důvodu má sníženou nosnost na 3,5 t. Most nad Mohelkou spojuje ulici Rychnovskou a Tyršovu stezku. Po rekonstrukci bude z Rychnovské ulice široký 9,5 metru a z Tyršovy stezky 5,8 metru. Šířka rozpětí mostních pilířů nad vodou bude 3,6 metru. V rozpočtu se na opravu počítá s částkou 2 miliony korun a stavební práce vypuknou během prázdnin.

Aktuálně je v přípravě projekt na opravu lávky v ulici Na Můstku, která je zavřená z důvodu havarijního stavu. Lávka přes Nisu ústí do podchodu pod železniční tratí. Oprava zatím nemá konkrétní termín.

V současné době jsou výkopové práce v Blanické ulici, která je v úseku Janáčkova-Venušina rozkopaná kvůli práci na kanalizačním a vodovodním řadu. Hotovo by mělo být do poloviny července 2017.

Plynaři v těchto dnech kopou v ulicích Nová Osada, M. Švabinského a V. Vančury. Na Nové Osadě a v ulici M. Švabinského po plynařích vstoupí do výkopu ještě vodaři a bude se předělávat vodovod a kanalizace. Finální povrchy pak všechny ulice dostanou na podzim 2017.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře