Průjezd Jabloncem přes prázdniny komplikují výkopy v ulicích

Stavební práce, značka. Foto: archiv Pixabay.com
Stavební práce, značka. Foto: archiv Pixabay.com

JABLONEC N.N. - Průjezd Jabloncem bude v létě vyžadovat pozornost řidičů víc než obvykle. Kromě plánovaných oprav komunikací omezují dopravu městem i uzavírky kvůli výkopům na ulicích a chodnících. Dopravu ve středu města navíc komplikuje probíhající stavba obchodního centra.

Reklama

Kanalizace a vodovod se rekonstruuje v ulicích Pod Skalkou, Stříbrná a Mlýnská, včetně křižovatky s Podzimní ulicí, je tam proto omezený provoz a místy i úplné uzavírky.

Objízdná trasa je vedena okolními ulicemi. Rekonstrukce kanalizace ovlivňuje i provoz autobusů MHD na linkách 104, 118, 114, 119 a 132. Hotovo by mělo být do poloviny října.

Severočeská vodárenská společnost také letos rekonstruuje téměř 100 let starý vodovod v Rybářské ulici. Vodaři vymění přes 111 metrů potrubí v úseku mezi křižovatkami U Přehrady a U Rybníka. Poté dostane silnice finální povrch. Komplet hotovo by mělo být ještě letos.

Probíhající revitalizace teplárenské sítě centrálního zásobování teplem Jablonecké energetické zasáhne v letošním roce centrum města. Teplovody se budou pokládat v ulicích Kubálkova, Máchova, Generála Mrázka a také v části Mírového náměstí.

S revitalizací souvisí i výkopy kvůli novým rozvodům plynu, tyto práce se dotknou například ulic Lipová, Liberecká u č.p. 13 a Jehlářská. Dopravní omezení budou vyznačena na dopravních značkách.

Po loňské rekonstrukci vodovodu a kanalizace se nového povrchu dočká i jablonecká ulice Lesní. Do konce srpna jsou naplánovány veškeré práce, úsek od křižovatky s ulicí 5. Května k železničnímu přejezdu bude úplně uzavřen do poloviny srpna. Objízdná trasa vede po přilehlých komunikacích.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře