Plavecký bazén v Jablonci je přístupnější tělesně postiženým
22. září 2015 | 07:48 | Kateřina Vyčichlová
Jablonec n./N. - Jablonecký bazén prošel zásadní úpravou, která má zajistit lepší přístup tělesně postiženým do bazénu.
Reklama
Reklama
Od 15. září byl v plaveckém bazénu zahájen zkušební provoz nově vybudované schodišťové plošiny a bazénového zvedáku, který umožní našim tělesně postiženým spoluobčanům dokonalý přístup do bazénu a šaten.
Bazénový zvedák a šikmá schodišťová plošina byly pořízeny za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.
„Od 15. září byl v plaveckém bazénu zahájen zkušební provoz nově vybudované schodišťové plošiny a bazénového zvedáku, který umožní našim tělesně postiženým spoluobčanům dokonalý přístup do bazénu a šaten," uvedla mluvčí města Markéta Hozová.
Město bazénový zvedák a šikmou schodišťovou plošinu pořídilo z příspěvku ze státního rozpočtu České republiky, a to z programu ministerstva pro místní rozvoj.