Odklízení sněhu pokračuje. Kalamitní stav asi skončí v pátek

Sněhová kalamita, ilustrační foto. Foto: archiv MojeJablonecko.cz
Sněhová kalamita, ilustrační foto. Foto: archiv MojeJablonecko.cz

JABLONEC NAD NISOU - Ulice Po Vodárnou byla výjimečně z důvodu kritického stavu v noci upravena. Jednalo se o mimořádný zásah z důvodu kalamitního stavu a zklidnění situace v lokalitě. Nejedná se o standardní opatření.

Reklama

"Nadále pokračuje zprůchodňování chodníků. Komunikace pro automobily jsou sjízdné a průjezdné, v mnoha případech jsou místní komunikace zúžené kvůli sněhovým bariérám. Průjezd i průtah navíc komplikují zaparkovaná vozidla. Tyto překážky prodlužují časové lhůty úklidu a celkově prodražují zimní údržbu, protože silničáři se musí na jedno místo do jedné ulice vracet opakovaně," uvedla mluvčí města Markéta Hozová.

Bude se pokračovat v likvidaci velkých nahrnutých hromad sněhu od zastávek MHD a z rozhledových polí.

"Kupy sněhu komplikují pohyb autobusů při vyjíždění ze zastávek i bezpečný pohyb chodců. Nahrnutý sníh je nebezpečný také v blízkosti školských zařízení. Průběžně probíhá odstraňování, odsunování či odvozy sněhu," upozornila jablenecká mluvčí.

Monitorování stavu zastávek provádí kromě magistrátu také BusLine i Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

"DPMLJ aktivně odklízí sníh ze zastávek i vlastními silami. Svoz odpadu probíhá průběžně, řidiči svozových vozů zároveň provádějí monitoring stavu příjezdových komunikací a manipulačních prostor u stanovišť s odpadovými nádobami. Spolupráce při monitoringu pomáhá při koordinaci úklidových prací a přispívá i k rychlejšímu úklidu města," popsala Markéta Hozová.

Parkovací automaty v Jablonci jsou zatím vypnuté, v návaznosti na úklid parkovišť se budou automaty opět zapínat. TSJ budou informačními tabulemi opatřovat parkovací plochy s termínem úklidu, aby bylo možné uvolnit parkoviště v centru města. Žádáme řidiče o respektování značení. Policie ČR se bude věnovat autům parkujícím v rozhledových polích křižovatek či bránícímu bezpečnému silničnímu provozu.

Rozhodnutí o ukončení kalamitního stavu se předpokládá v pátek 20. ledna 2017, kdy se v 8.30 ráno sejde opět krizový štáb.

SOUVISEJÍCÍ:  Stalinovy ruce přestaly fungovat. Jablonec nezvládá odklízet sníh

Jablonec vyhlásil kalamitní stav. Do ulic vyjedou Stalinovy ruce

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře