Novinky na železnici na Jablonecku

Souprava RegioSpider. Foto: archiv YouTube
Souprava RegioSpider. Foto: archiv YouTube

Jablonecko - S novým jízdním řádem na železnici od neděle 13. prosince 2015 jsou změny i na Jablonecku. Nový dopravní koncept na trati z Liberce do Harrachova a ze Smržovky do Josefova Dolu. A nové spojení z Liberce do Polska.

Reklama

Od začátku platnosti jízdního řádu začne platit vysoutěžený dopravní koncept na Jizerskohorské železnici: 30minutová taktová doprava. Zároveň dojde ke změně dopravního konceptu i na trati ze Smržovky do Josefova Dolu.

Nové spojení z Liberce do Polska. Ze strany Českých drah je zajištěno přímé spojení z Liberce do polské Szklarske Poręby Górne. Objednané jsou každý den 3 páry vlaků, které budou v zimní i letní sezoně rozšířené o další spoje. Na spojích budou jezdit motorové vozy RegioSpider. Zároveň bude možné na spojích do Polska možné využít tarif Malý pohraniční styk.

Vlaky z Tanvaldu do Velkých Hamrů a zpět můžou po rekonstrukci stanice Velké Hamry jezdit až na zastávku Plavy. Liberecký kraj objednal 5 spojů z Plavů do Tanvaldu, opačným směrem 4 spoje.

Trať 034 Smržovka – Josefův Důl: Nový koncept navazující na vysoutěžený koncept na Jizerskohorské železnici.

Souvisí s dokončením stavby „Rekonstrukce trati Liberec – Tanvald“.
Od začátku platnosti jízdního řádu bude dočasně na základě schválené výjimky jezdit modernizovaný motorový vůz řady 810. Řeší se nasazení jiného vhodného vozidla splňující podmínky soutěže.

Trať 035 Železný Brod – Tanvald: Po rekonstrukci stanice Velké Hamry pojede 5 vlaků z Plavů do Tanvaldu, z toho jsou 3 s přímým pokračováním do Liberce.
Opačným směrem z Tanvaldu do Plavů pojedou 4 vlaky z toho 2 spoje přímo z Liberce. Většina vlaků jezdí v pracovní dny.

Večerní vlaky s příjezdem do Železného Brodu ve 20:54 a 22:54 jedou z Liberce (Os 2635 a Os 2639).

Trať 036 Liberec – Tanvald – Harrachov (– Szklarska Poręba Górna): Nový dopravní koncept Českých drah na Jizerskohorské železnici. 30minutová taktová doprava v úseku Liberec – Tanvald. Prodloužení trasy některých vlaků do Polské republiky do stanice Szklarska Poręba Górna.

ČTĚTE:  Novinky na železnici v Pojizeří

Novinky v železniční dopravě v Libereckém kraji a do Polska

Novinky v autobusové dopravě na Jablonecku, Tanvaldsku, Železnobrodsku

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře