Na pěší zóně v centru Jablonce je změněn dopravní režim

Pěší zóna, značka. Foto: archiv město Jablonec n/N.
Pěší zóna, značka. Foto: archiv město Jablonec n/N.

Jablonec n/N. - Dopravní režim v pěší zóně v centru Jablonce nad Nisou je změněn. Zásobování v obchodech je nově možné po celý den bez časového omezení a vozidla, která vjíždí do pěší zóny a krátkodobě tam parkují, jsou definována dopravními značkami.

Reklama

Vjezdové kontrolní karty, na něž byli lidé zvyklí, už radnice nevydává.

Systém vjezdových karet, které umožňovaly jejich držiteli vjezd do pěší zóny v centru města, se postupně stal nepřehledným, velmi obtížně kontrolovatelným a také lehce zneužitelným. Navíc podnikatelům přinášel administrativní zátěž spojenou s vyřizováním karet a leckdy komplikoval každodenní život.

„Dosavadní systém byl nepřehledný a ve své podstatě omezující. Navíc vydávání karet nemělo oporu v zákoně. Pokud vozidlo splní zákonné podmínky pro vjezd do pěší zóny, není jej možné pokutovat za to, že nemá vydanou vjezdovou kartu. A právě toto se doposud dělo. Novým systémem to chceme napravit,“ vysvětlil náměstek Miloš Vele, do jehož gesce spadá správa městských komunikací.

Nové opatření je dalším v řadě v celkové koncepci z roku 2013. Tehdy došlo k zásadní úpravě parkování v centru.

Povolení vjezdu je vyznačeno na dopravních značkách vymezujících pěší zónu a vozidla dopravní obsluhy definuje zákon. Jsou to vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, patří sem také vozidla s označením č. O 7 – parkovací průkaz pro vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou; dále taxíky a vozidla, jejichž řidiči mají v oblasti za značkou bydliště, sídlo provozovny nebo garáž. Týká se to i vlastníků nemovitostí v pěší zóně. Vjezd bude povolen také vozidlům integrovaného záchranného systému.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře