Na jabloneckém Dolním náměstí bude na bezpečnost dohlížet strážník

Dolní náměstí. Foto: archiv Město Jablonec n.N.
Dolní náměstí. Foto: archiv Město Jablonec n.N.

JABLONEC N.N. - Městská policie Jablonec nad Nisou spustila nové bezpečnostní opatření, a to po stížnostech obyvatel. Na Dolním náměstí v odpoledních a večerních hodinách bude nově zajištěna fyzická přítomnost strážníka. K dispozici bude i vozidlo.

Reklama

„Hlavně v letních měsících, kdy se díky teplému počasí pohybuje v ulicích více lidí i ve večerních hodinách, docházelo k narušování veřejného pořádku. Zejména oblast Dolního náměstí a spodní části Lidické ulice označovali občané města jako ty části centra města, kde se necítí bezpečně,“ vysvětlil jablonecký primátor Petr Beitl, proč jsou fyzické hlídky zavedeny právě na Dolním náměstí.

Požadavek na zvýšený dohled na Dolním náměstí zejména v pozdních odpoledních a večerních hodinách vzešel také od komise prevence kriminality, která se situací v oblasti drobné kriminality a přestupků proti veřejnému pořádku zabývá dlouhodobě.

„Strážníci mají o území přehled prostřednictvím kamerového systému, nicméně fyzická přítomnost strážníka jednak posílí pocit bezpečí občanů a jednak dokáže zabránit nějaké nepřístojnosti nebo třeba jen potlačit hlučné chování,“ dodal Petr Beitl.

Podle ředitele městské policie Luboše Reisnera strážník bude kontrolní a hlídkovou činnost na náměstí či v jeho bezprostředním okolí vykonávat v pracovních dnech od 16 do 22 hodin po celé letní období.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře