Ministerstvo se 6letým oborem na Gymnáziu U Balvanu nesouhlasí, kraj podá rozklad

Učebna gymnázia U Balvanu. Foto: archiv školy
Učebna gymnázia U Balvanu. Foto: archiv školy

Jablonec n/N. - Šestiletý studijní obor na Gymnáziu U Balvanu Jablonec nad Nisou zatím nebude. Ministerstvo školství odmítlo obor zapsat, Liberecký kraj s tím nesouhlasí a podá rozklad proti rozhodnutí.

Reklama

Liberecký kraj nadále usiluje o zápis tohoto oboru. "Rozkladem se bude usilovat o šestiletý studijní obor. Rada kraje přitom dala najevo, že je připravena přijmout, v případě neúspěchu, jiné řešení ve čtyřletých oborech,“ komentoval rozhodnutí ředitel gymnázia Jiří Kozlovský.

Ministerstvo školství ve věci rozhodlo po 132 dnech čekání, přičemž rozhodnout mělo již v polovině února 2016. Negativní rozhodnutí je opřeno o koncepční dokumenty resortu, které dlouhodobě nepodporují víceletá gymnázia, avšak v potaz neberou jednotlivá krajská specifika.

"Podíl víceletých gymnázií je v Libereckém kraji ve srovnání s ostatními kraji jedním z nejnižších a šestiletý studijní obor zaměřený na německý jazyk je pouze na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci. Otevření šestiletého oboru se zaměřením na francouzský jazyk a přírodovědné předměty mělo škole umožnit využití celé kapacity školy, neboť nyní vzdělává pouze ve čtyřletém oboru," uvedla Markéta Dědková z tiskového oddělení Libereckého kraje.

"Zápis takto koncipovaného šestiletého oboru nepodpořily pouze francouzské kulturní instituce či spolupracující vysoké školy, ale kladně se k němu vyjádřila i místní hospodářská komora," dodala.

"Zájmem Libereckého kraje je školu zachovat a zejména umožnit jí připravovat další úspěšné absolventy, škola na to má kapacitu. Zaměření na francouzský jazyk a zejména přírodovědné předměty prozatím v kraji chybí,“ dodala Alena Losová, radní Libereckého kraje.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře