Lidé v Jablonci nechtějí hazard. Bude referendum

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

JABLONEC - Obyvatelé Jablonce by si přáli město bez hazardu. A tak rozhodne referendum.

Reklama

Téměř pět tisíc obyvatel Jablonce (přesně 4 666) se podepsalo pod návrh vypsání referenda, které by mohlo zakázat přítomnost výherních automatů ve městě.

O tom, že zájem obyvatel zakázat hazard v Jablonci je velký, svědčí fakt, že k vypsání referenda by stačilo jen 3 600 podpisů. Což místní hravě překonali.

Kdy by se referendum mohlo uskutečnit? Možná spolu s prvním kolem prezidentských voleb. To alespoň plánuje přípravný výbor referenda. Skutečně se bude hlasovat už v lednu příštího roku?

Zástupci přípravného výboru chtějí hlasování spojit s termínem prezidentských voleb, protože pro platnost referenda je potřeba minimální účast 35 procent voličů.

Zmocněnkyně přípravného výboru Anna Strnadová tvrdí, že se její uskupení zabývá otázkou hazardu už tři roky. Od roku 2014 zastupitelé města údajně jejich tužby nevyslyšeli, a tak se rozhodli jít cestou referenda.

O čem se bude hlasovat? Organizátoři referenda chtějí prosadit úplný zákaz všech druhů hracích automatů ve městě. Údajně ale nemá jít o zrušení živých her v kasinech, malých hazardních turnajů, loterií či kurzových sázek.

Peticí se nyní zabývá jablonecký magistrát. Organizace referenda může stát až milion korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku Bez Babiše, nebo s Babišem? 5 možných koalic nové vlády v Česku
Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň Skandalista Sládek zatčen v Chomutově. Dělal kampaň
OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech OBRAZEM: Piráti doma padli s Mladou Boleslaví po nájezdech

Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat Vyberte si poslance. Na kandidátkách stran a hnutí lze kroužkovat
Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku
Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci Volební manuál 2017. Rekapitulace, jak se volí poslanci


Komentáře