Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?

Hrací automat, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Hrací automat, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

JABLONEC NAD NISOU - Jablonečtí zastupitelé vzali na vědomí výsledky lednového referenda o zrušení výherních hracích přístrojů a dalších technických zařízení v jabloneckých kasinech.

Reklama

Zároveň deklarovali, že se cítí být zavázáni rozhodnutím občanů v referendu.

Nechají nyní zpracovat právní analýzu, která vyhodnotí kolize výsledků referenda a jejich uplatnění v souvislosti s platnými smlouvami o spolupráci, které má město s provozovateli uzavřené. Požadavek na její zpracování vzešel od zastupitele Jakuba Macka, jednoho z iniciátorů referenda.

"Dříve než zastupitelé rozhodnou o novelizaci regulace hazardních her, nechá město zpracovat kvalifikovanou právní analýzu vztahu platného a závazného rozhodnutí v místním referendu, obecně závazné vyhlášky pro provozovatele loterií a jiných podobných her na adresně vymezených místech a smluv o spolupráci v oblasti zajištění veřejného pořádku a prevence kriminality při provozování hazardních her v Jablonci nad Nisou, přičemž hlavním cílem právní analýzy je posouzení kolize požadavku z rozhodnutí v místním referendu na bezodkladný zákaz technických her a rizika finančních dopadů případných soudních sporů s provozovateli kasin," uvedla v prohlášení radnice města.

Zároveň zastupitelstvo uložilo primátorovi města bezodkladně informovat provozovatele kasin o výsledku místního referenda.

Krajský soud v Ústí nad Labem pobočka v Liberci rozhodl o zamítnutí 4 návrhů na neplatnost místního referenda o existenci výherních hracích automatů a dalších přístrojů v jabloneckých kasinech.

Rozhodnutí soudu je pravomocné a výsledky referenda konaného 12. a 13. ledna 2018 v Jablonci nad Nisou platí.

SOUVISEJÍCÍ: Konec hazardu v Jablonci? Referendum se týkalo automatů, nikoliv kasín

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře