Jablonečtí silničáři zatím plošně nevyjeli. Jsme připraveni na zimní údržbu, deklarují

Centrum Jablonce 31.3.2015. Foto: archiv Město Jablonec n/N.
Centrum Jablonce 31.3.2015. Foto: archiv Město Jablonec n/N.

Jablonec n/N. - Začátek zimy je v Jablonci podobný jako vloni. Od začátku zimního období 2015/16, napadlo v Jablonci nad Nisou 14 cm sněhu. Po extrémně teplých dnech se současné teploty pohybují kolem nuly a jablonečtí silničáři zejména v ranních hodinách ošetřují komunikace ve městě.

Reklama

„Plošně jsme letošní zimní sezónu zatím nevyjeli, v případě potřeby provádíme zejména preventivní údržbu na exponovaných místech, abychom zajistili bezpečnou sjízdnost,“ řekl jednatel jabloneckých technických služeb Milan Nožička.

Jablonecká radnice každoročně na začátek zimy, tedy na období 1. 11. – 31. 12. rezervuje na zimní údržbu 5 milionů korun.

„Už na začátku prosince 2015 jsme věděli, že necelé tři miliony můžeme přesunout do oprav komunikací a mohli jsme zrealizovat velkoplošnou opravu ulice Pod Vodárnou,“ řekl ekonomický náměstek Miloš Vele.

Pokud bude mít zima takový průběh jako dosud, jsme připraveni přesunout další finance do oprav komunikací, a pokud počasí dovolí, budeme schopni s některými opravami začít už třeba v lednu,“ dodal.

Nevypotřebované zásoby posypového materiálu zůstávají ve skladech TSJ k další spotřebě. Písek i drť se dá použít jako stavební materiál i v průběhu roku, sůl zůstává ve skladu na další zimu. Technické služby, stejně jako pracovníci veřejně prospěšných prací, navzdory nedostatku sněhu nezahálí a provádějí po městě úklidové a údržbové práce.

Začátek letošní zimy (2015/16) má podobný průběh jako vloni (2014/15), kdy začalo pořádně sněžit až kolem 5. ledna a během dvou dnů v Jablonci napadlo místy až 25 cm sněhu. Na náměstí před radnicí kvůli sněhové nadílce zůstal i vánoční strom.

„Loňská zima byla trochu specifická tím, že chvilku mrzlo, chvilku byla obleva a sněhové přeháňky se střídaly s omrzlicí nebo s deštěm. Teplotní rozdíly mají vliv na spotřebu posypových materiálů. I když nesněží, silnice jsou lehce namrzlé a kloužou a je potřeba je ošetřit. Z dosavadního vývoje vyplývá, že letos by se mohla situace opakovat,“ komentoval zimní údržbu loňského roku primátor Petr Beitl.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře