Jablonecké autobusy a tramvaje mají nové způsoby prezentace jízdních řádů

Tramvajová trať Liberec - Jablonec. Foto: archiv Město Liberec
Tramvajová trať Liberec - Jablonec. Foto: archiv Město Liberec

JABLONEC NAD NISOU - Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou ma nové způsoby prezentace jízdních řádů pro cestující. Avizované změny přinášejí řadu nových služeb v informovanosti o dopravě, zpřehlednění vkládaných "poznámek" na tradičních zastávkových jízdních řádech a usnadnění používání QR kódů.

Reklama

Dopravní podnik nově plánuje linkové vedení nad mapovými podklady a o tyto informace se podělí s cestujícími na nově spuštěném vyhledávači dopravních spojení. Ve vyhledavači si každý cestující může najít spojení i bez znalosti linkového vedení v daném městě a znalosti nejbližších zastávek v místě, ve kterém se právě nachází. Systém pro hledané spojení nalezne nejvhodnější zastávku sám.

Tuto službu ocení zejména zákazníci, kteří používají MHD jen zřídka. Na novém mapovém systému lze získávat i informace o nejbližších odjezdech ze zastávek a ve zjednodušené podobě si prohlédnout také zastávkové jízdní řády. Nová webová aplikace je přizpůsobena pro mobilní telefony.

QR kódy na každém jízdním řádu nově odkazují vždy na daný den platný jízdní řád. Cestující si tedy nemusí při změně jízdních řádů jít vyfotit nový QR kód, ale stačí mu jeden pro danou linku a zastávku.

Poslední novinkou je změna způsobu prezentace poznámek v zastávkových jízdních řádech. Doposud některé spoje měly u svého času i 3 poznámky a nebylo snadné zejména pro "občasného" cestujícího nebo turistu zjistit, kam jaký spoj jede.

Každý spoj má nanejvýše jednu poznámku s časovou výjimkou psanou malým písmem a jednu trasovou poznámku psanou velkým písmenem. Na jízdním řádu jsou tyto údaje přehledně odděleny do dvou sloupců. Aby nebylo trasových poznámek na jízdních řádech tolik jako doposud, tak výjimečně projížděné zastávky jsou odsazeny vpravo od ostatních, aby bylo na první pohled patrné, že se skrz ně standardně neprojíždí.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře