Jablonecké autobusové nádraží prochází proměnou

Autobusové nádraží v Jablonci n.N. Foto: archiv Město Jablonec n.N.
Autobusové nádraží v Jablonci n.N. Foto: archiv Město Jablonec n.N.

JABLONEC N.N. - Vyjeté koleje v asfaltu u nástupního ostrůvku uprostřed autobusového nádraží v Jablonci nad Nisou by měly letos zmizet. Pod asfaltem jsou původní žulové dlažební kostky, které budou vytaženy na povrch.

Reklama

„Asfalt necháme odfrézovat a spodní vrstvy podloží zhutnit a poté na ně opět položit dlažební kostky,“ řekl náměstek jabloneckého primátora Miloš Vele. Opravy, které zrealizují TSJ, budou prováděny postupně. Náklady na první etapu si vyžádají necelých 500 tis. Kč a budou hrazeny z městského rozpočtu.

Autobusové nádraží v Jablonci nad Nisou provozuje společnost Bus Line. Denně zde vystoupí a nastoupí přibližně 7000 cestujících využívajících některou z 35 linek jablonecké MHD či meziměstské dopravy.

Novou a přívětivější podobu také získá přístřešek u zastávek. Pracovníci veřejně prospěšných prací ve spolupráci s technickými službami vyčistili a nově natřeli nejen plechové stěny, ale i nosné konstrukce.

Využívání pracovníků VPP výrazně zlevňuje údržbové práce, magistrát platí pouze materiál – barvy, štětce, smirkové papíry a další. Vlastní práce je již zahrnuta v měsíční mzdě zaměstnanců a není potřeba ji objednávat u externích dodavatelů.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře