Jablonecká restaurace Radnice je otevřena po kompletní rekonstrukci

Restaurace Radnice v Jablonci nad Nisou. Foto: archiv Pivovar Svijany
Restaurace Radnice v Jablonci nad Nisou. Foto: archiv Pivovar Svijany

Jablonec n/N. - Slavnostně otevřena byla restaurace Radnice v Jablonci nad Nisou. Prostory, ve kterých byla od 90. let minulého století restaurace Adam a Eva, vysoutěžil v červnu 2015 Pivovar Svijany, který bude mít prostory v dlouhodobém nájmu.

Reklama

Restaurace Radnice bude dalším svijanským podnikem nabízejícím většinu skvěle ošetřených svijanských piv v čepované podobě. Nekuřácký podnik pojme až 96 osob a založen bude na kvalitní české kuchyni připravované z tuzemských surovin od lokálních dodavatelů.

Na strategickém místě v srdci Jablonce nad Nisou byla od 90. let minulého století restaurace Adam a Eva. Po neshodách s nájemcem město vypsalo v roce 2014 výběrové řízení, z nějž vzešel vítězně v červnu 2015 Pivovar Svijany. V červenci 2015 pak byla zahájena rekonstrukce ve spolupráci s vybraným provozovatelem nové restaurace Radnice, společností Franko & Lukas.

„Jedná se o strategické místo v centru města a záleží nám na tom, aby restaurace byla kvalitní a uměla obhájit prestižní místo na náměstí. Výběru nájemce jsme proto věnovali zvýšenou pozornost,“ konstatoval jablonecký primátor Petr Beitl. Do výběrového řízení se původně přihlásilo 15 zájemců, komise pak vybírala ze sedmi z nich a v posledním kole se rozhodovalo ze tří. Výběrová komise posuzovala plánované úpravy prostoru, byla diskutována částka k proinvestování a také otázka následného smluvního vztahu.

Partnerem města se nakonec stal Pivovar Svijany a provozovatelem restaurace společnost Franko & Lukas. „Svijanský pivovar dokázal v sousedním Liberci, že provozovat restaurace umí a věřím, že jsme vybrali dobře a v centru Jablonce vznikne místo, kam budou lidé rádi chodit a střed města ožije,“ doufá primátor Beitl.

„Rekonstrukce, na které se podílely všechny zapojené subjekty, vyšla na 12 mil. Kč a výsledkem je tradiční svijanská pivnice. Věříme, že se zařadí mezi naše nejlepší restaurace v Jablonci nad Nisou,“ řekl Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany a dodal: „Podnik zahájil provoz na začátku února 2016 a už teď vidíme, že se těší velkému zájmu. Během prvních 3 dnů od otevření se zde vytočilo 2000 našich piv.“

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře