Jablonecká radniční věž bude mít novou fasádu. Modernizace bude do podzimu

Radniční věž. Foto: archiv Město Jablonec
Radniční věž. Foto: archiv Město Jablonec

Jablonec n/N. - Jablonecká radniční věž několik let „zdobí“ nevzhledné fleky. To se má změnit. Věž se postupně schovává za lešení, zásadní opravou totiž projde celá fasáda na západní straně budovy směrem k soudu.

Reklama

Kromě fasády dojde i na repasi oken, opravu či výměnu veškerých klempířských prvků a také opravu ciferníku věžních hodin. Samotný hodinový stroj je pečlivě udržován průběžně.

Právě hodiny na věži jablonecké radnice se v nejbližších dnech zastaví zhruba na půl šesté. Rozběhnou se zase, až bude fasáda hotová.

„Jednak se bude pracovat na číselníku a jednak tím předejdeme případnému zničení hodin,“ vysvětlil Petr Mikulášek z oddělení investiční výstavby, který má stavbu na starosti.

„V současné době probíhá stavba lešení, vše se musí řádně ukotvit a zabezpečit plachtami a dalšími prvky, protože práce probíhají za provozu nejen radnice, ale i obchodů v přízemí,“ uvedl Petr Mikulášek.

Již repasovaná okna se budou zalepovat, aby nedošlo k jejich poškození. Teprve, až bude lešení pevně stát, provede se důkladný průzkum fasády, aby bylo definitivně jasné, jaké technologické postupy se použijí. Dosud se odebíraly pouze vzorky z přístupných míst, na jejichž základě se stanovil předběžný postup pro potřeby projektu.

Stavba bude probíhat až do podzimu a vyžádala si i dopravní omezení a úpravu režimu parkování v bezprostřední blízkosti radnice.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře