Jablonecká radnice bude přes léto zpřístupněna turistům

Jablonecká radnice. Foto: archiv Město Jablonec n.N.
Jablonecká radnice. Foto: archiv Město Jablonec n.N.

JABLONEC N.N. - V letní sezóně v Jablonci nad Nisou rozšíří služby pro turisty. Kromě stálého zázemí v historickém Domě národopisců Scheybalových mohou návštěvníci od 1. června 2016 využít i sezónní turistické pracoviště v parteru radnice.

Reklama

Turistické infocentrum v Jablonci nad Nisou od června do září poskytne pracovníka, který bude turistům k dispozici přímo v budově radnice.

"Magistrát má vlastní informační středisko v přízemí budovy, které však určené především pro vyřizování úřední agendy. Někdy se stává, že do parteru radnice zavítají turisté a očekávají, že jim pracovnice za přepážkou poradí s orientací ve městě, kde se ubytovat a podobně," vysvětlil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, který má pracoviště sloužící turistům na starosti.

"Proto vycházíme vstříc a od 1. června bude vždy jeden z našich pracovníků v tomto informačním středisku připraven turistům pomoci. Máme zde vyhrazený stolek, kde nabízíme také propagační materiály města v nejrůznějších jazycích," dodal.

V průběhu letní sezóny bude tak možné získat informace o městě, o ubytování nebo výletních cílech hned na dvou místech – v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových a v přízemí současné radnice.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře