Jablonec vyhlásil kalamitní stav. Do ulic vyjedou Stalinovy ruce

Sněhová kalamita v Jablonci nad Nisou. Foto: archiv Město Jablonec nad Nisou
Sněhová kalamita v Jablonci nad Nisou. Foto: archiv Město Jablonec nad Nisou

JABLONEC NAD NISOU - Kalamitní stav I. stupně vyhlásil v pondělí (16.1.2017) v jedenáct hodin dopoledne jablonecký magistrát kvůli přívalům sněhu, které zasypaly město.

Reklama

Během víkendu a dnešní noci napadlo 53 cm. Sněhem je zavaleno 70 % jabloneckých chodníků a sníh na komunikacích se nedaří odstraňovat v časových lhůtách daných Plánem zimní údržby 2016/17.

"Ve městě jsou vypnuté všechny parkovací automaty na placených parkovištích, i nadále žádáme řidiče, aby respektovali dopravní značení a parkovali ohleduplně nejen k sobě navzájem, ale i k průtahové technice," uvedlo město v tiskové zprávě.

Prioritně se uklízejí trasy MHD a vozů IZS (hasiči, policie záchranka). Sníh se odklízí z přechodů pro chodce, rozhledových polí na křižovatkách, ze zastávek MHD. V ulicích je veškerá technika jabloneckých technických služeb i externích dodavatelů.

Sedmdesát pracovníků veřejně prospěšných prací, jejichž hlavním úkolem je úklid stanovišť separovaného odpadu, bylo nasazeno na úklid sněhu všude tam, kam se nedostane technika. Pravidelný úterní termín svozu tříděného odpadu bude z tohoto důvodu posunut dle aktuální situace.

"Žádáme řidiče o respektování dopravního značení a tabulí s informacemi o plánovaném úklidu sněhu, odparkováním a uvolněním prostoru pro průjezd techniky tak výrazně přispějí ke zklidnění situace na parkovacích plochách," stojí ve výzvě radnice.

Aktuálně sestavují pracovníci oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu ve spolupráci s TSJ harmonogram úklidu a odvozu sněhu z pěších zón v centru města, ze sídlišť a dalších lokalit. Opět po několika letech vyjede i velký nakladač lidově nazvaný „Stalinovy ruce“.

Na uvolňování chodníků technické služby spolupracují s krajskou správou silnic i ŘSD. Děkujeme všem obyvatelům, kteří spolupracují při úklidu sněhu a umožňují jeho odfrézování z městských komunikací na své soukromé pozemky.

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře