Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?

Vizualizace vítězného návrhu terminálu. Zdroj: archiv Město Janlonec, ateliér Domyjinak
Vizualizace vítězného návrhu terminálu. Zdroj: archiv Město Janlonec, ateliér Domyjinak

JABLONEC NAD NISOU - Jablonec má jasno o podobě nového dopravního terminálu. Stavba za zhruba 200 milionů korun by měla vyrůst do roku 2022. Autorem jejího návrhu je studio DOMYJINAK architekti.

Reklama

„Jsem hrdý na to, že se nám v Jablonci podařilo architektonickou soutěž zorganizovat a úspěšně dotáhnout do konce. Je to velmi komplikovaná záležitost, v níž je potřeba vyhovět legislativě, požadavkům České komory architektů (ČKA) i požadavkům a potřebám města. Některá města si na tomto procesu vylámala zuby," konstatoval jablonecký primátor Petr Beitl.

Předmětem architektonicko-urbanistické soutěže byl návrh Terminálu veřejné osobní dopravy v Kamenné ulici s parkovacím domem a bezbariérovým propojením s vlakovou zastávkou.

Do soutěže, která byla vyhlášená v září 2017, přišlo celkem devět návrhů, jeden byl stažený a dalších osm prošlo expertním vyhodnocením.

To vyloučilo tři návrhy pro nesplnění závazných podmínek soutěžního zadání.

Z pěti zbylých pak odborná porota vybrala dva nejlepší a určila jejich pořadí.

„Budoucí politická reprezentace, která vzejde z voleb na podzim 2018, má připravený kvalitní projekt a Jablonec má nyní šanci mít ve svém centru budovu nejen moderní a funkční, ale i s vysokou estetickou a architektonickou hodnotou. Škoda, že podobná diskuze neproběhla v roce 2009 před odprodejem strategického pozemku pro Obchodní dům Central. Dnes mohla tato budova vypadat jinak,“ dodal primátor Petr Beitl.

DALŠÍ AKTUALITY Z REGIONU: Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře