Jablonec se drží tradice. Nový rok začne bez schváleného rozpočtu města

Zastupitelstvo Jablonce nad Nisou. Foto: archiv Město Jablonec n/N
Zastupitelstvo Jablonce nad Nisou. Foto: archiv Město Jablonec n/N

Jablonec n/N. - Až v únoru budou zastupitelé Jablonce nad Nisou schvalovat rozpočet města pro rok 2016. Do té doby bude fungovat rozpočtové provizorium.

Reklama

„V současné době je rozpočet rozpracovaný, proběhlo 1. a 2. čtení, byly stanoveny výdajové limity jak pro výdaje města, tak pro výdaje příspěvkových organizací. V současné době připravujeme zpracování účetní uzávěrky roku 2015, abychom mohli zapojit skutečné výsledky hospodaření do rozpočtu roku 2016," uvedl náměstek primátora Miloš Vele.

"Data vztahující se k roku 2015 můžeme zpracovat až po 31. 12. Pokud bychom rozpočet schvalovali před koncem roku, vycházeli bychom pouze z předpokládaných údajů o výsledku hospodaření, resp. zůstatcích na účtech města a ve správě aktiv, což by s sebou neslo další komplikace a nutnost projednávání rozsáhlých rozpočtových změn na začátku roku,“ konstatoval Miloš Vele.

Rozpočet města na rok 2016 začátkem února projedná finanční výbor, pak bude jeho návrh viset 15 dní na úřední desce a následně bude v únoru předložen ke schválení zastupitelstvu města.

Investiční výdaje budou čerpány dle uzavřených smluv a nové investiční akce nebudou do doby schválení rozpočtu 2016 zahajovány, ale je možné hradit investiční výdaje finančně kryté rozpočtem 2015.

Celkový maximální měsíční limit pro čerpání neinvestičních výdajů je 62 milionů korun, což je zhruba 1/12 upraveného rozpočtu roku 2015.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře