Hřiště v jabloneckých Břízkách se dočká rekonstrukce

Hřiště, ilustrační foto. Foto: archiv Město Jablonec n/N.
Hřiště, ilustrační foto. Foto: archiv Město Jablonec n/N.

Jablonec n/N. - Jablonec se bude ucházet o dotaci s projektem na rekonstrukci fotbalového hřiště s umělou trávou v Břízkách.

Reklama

Dotační program pro rok 2016 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) v rámci investiční Státní podpory sportu. Projekt na rekonstrukci hřiště je za více jak 10 milionů přičemž dotace by mohla být 60 %.

Fotbalové hřiště s umělou trávou tzv. třetí generace vybudoval v roce 2004 Jablonec s účastí státní dotace z Ministerstva financí (11,9 mil. Kč).

„Zrekonstruovali jsme tak původní pískové fotbalové hřiště o velikosti 100 x 60 m, které od komunikace odděluje svah. Celý areál je oplocený a osvětlený. V současné době je již povrch dožilý a pro další užívání vyžaduje zásah,“ popsal aktuální stav náměstek pro rozvoj Lukáš Pleticha.

Hřiště využívá fotbalový klub, veřejnost a Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie (VOŠMOA) k hodinám tělesné výchovy.

„Po rekonstrukci hřiště získá 60 mm vysoký umělý travní koberec III. generace. Nejprve je třeba se srovnat podkladní štěrkové lože pomocí graderu s laserově řízenou radlicí a povrch se „zažehlí” statickým válcem. Jednotlivé pásy trávy se budou k sobě lepit spojovacími páskami, vlepené budou také bílé lajny značící hrací plochu, hřiště bude osazené brankami,“ vysvětlil projekt Lukáš Pleticha s tím, že oddělení dotací má připravený ještě projekt na vybudování vrhačského sektoru v areálu Střelnice za více jak 5 milionů korun do případné další výzvy MŠMT.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře