Hazard v Jablonci nad Nisou: Mají být otevřeny další herny a kasína

Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N. - Hazard v Jablonci nad Nisou bude pokrčaovat, ba dokonce místa s hracími automaty se rozšíří. Zastupitelé vzali na vědomí žádosti dalších žadatelů.

Reklama

Jablonec, město hazardu? Vypadá to, že ano. Na jabloneckém zastupitelstvu politici města vzali na nědomí žádosti provozovatelů. Zatímco v jiných městech je jejich podnikání výrazně omezováno, v Jablonci mají díky schválené vyhlášce z června 2015 prakticky dveře otevřené.

Dochází k zásadnímu obratu. Zatímco původní vyhláška hazard na území města zakazovala, nová ho povoluje, a dokonce umožňuje rozšiřovat místa, kde budou kasína provozována. Pravě kasína nahrazují klasické herny.

Kasina mohou být v ulicích Pražská, Lidická, Rýnovická, na Dolním náměstí či v ulicích Palackého, Budovatelů, Podhorská nebo Fügnerova.

Na radnici vznikla politická komise, která má jednotlivé žádosti posuzovat. Konečné slovo bude mít ministerstvo financí.

Žadatelé o provoz kasína musí splňovat dokument města, a to Zásady statutárního města Jablonec nad Nisou pro provozovatele loterií a jiných podobných her.

Provozovna musí mít registrovaný vstupe, monitorovací systém s kamerami umístěnými vně i uvnitř porvozovmy a se záznaem. Také je specifikován vzhled provozovny.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře