Demolice na Ostrém rohu v Jablonci dostává obrysy. Co tam vznikne?

Demolice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Demolice, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

JABLONEC NAD NISOU - Jablonec se připravuje na krajem plánovanou výstavbu okružní křižovatky Ostrý roh a v roce 2017 má v plánu demolici dvou objektů v této lokalitě.

Reklama

Zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci z podprogramu ministerstva pro místní rozvoj, a to pro demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách.

Plánovaná demolice se týká bývalé restaurace na křižovatce ulic Palackého a Janovská a bytového domu na křižovatce ulic Palackého a Želivského.

Stavby se postupně rozeberou jen mechanicky bez použití trhavin tak, aby demolice neohrožovaly bezpečnost ani stabilitu sousedních nemovitostí a okolí zbytečným hlukem a prachem nad přípustnou míru.

„Cílem podprogramu je připravit území pro jeho plnohodnotné využití v dalším rozvoji obce. Demolici objektu musí následovat celková revitalizace prostoru včetně možné výstavby objektu, který ale bude sloužit jinému účelu než sociálnímu bydlení,“ řekla Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací a dodává: „Dotace může činit až 80 % nákladů, žádost musíme podat do konce roku.“

V lednu 2017 město zpracuje zadávací dokumentaci pro veřejnou zakázku, aby na přelomu února a března mohlo být vyhlášené výběrové řízení na dodavatele.

Vlastní demolice je podle harmonogramu plánovaná od června, hotovo by mělo být v listopadu 2017.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře