Autobusy MHD v Jablonci a okolí na dva roky zajistí BusLine LK. Změny se dotknou papírových jízdenek

Autobusy v Jablonci nad Nisou. Foto: archiv Město Jablonec n.N.
Autobusy v Jablonci nad Nisou. Foto: archiv Město Jablonec n.N.

JABLONEC NAD NISOU - Situaci ohledně zajištění autobusové hromadné dopravy v Jablonci nad Nisou a okolí od 26. ledna 2019 vyřešila dohoda mezi DSOJ a DPMLJ. Na Jablonecku MHD zajišťuje společnost BusLine LK.

Reklama

K přerušení veřejné autobusové dopravy na Jablonecku tak nedošlo.

Na společném jednání se na tom shodli zástupci města Jablonec nad Nisou, města Liberec, Dopravního sdružení obcí Jablonecka (DSOJ) a Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ).

Změny se dotknou pouze papírových jízdenek.

"S vedením DPMLJ jsme domluvili, že připravíme dohodu, která vyřeší současnou, pro obě strany složitou, situaci. Znění této dohody dokončují naši právníci. Všechny naše kroky směřují k tomu, aby nedošlo k přerušení veřejné dopravy a občané na Jablonecku se tedy nemuseli bát, že autobusy nevyjedou,“ komentoval  starosta Rychnova u Jablonce nad Nisou a předseda DSOJ Tomáš Levinský.

Jízdní řády zůstanou beze změn. Jediná změna nastane v případě papírových jízdenek, které již nebude vydávat DPMLJ. Papírové jízdenky DPMLJ nebude nový dopravce uznávat. Cestující, kteří mají nakoupené jízdenky od DPMLJ v předstihu, si je budou moci v řádu několika týdnů vyměnit.

Autobusovou MHD v Jablonci nad Nisou a okolí zajišťoval DPMLJ prostřednictvím společnosti BusLine MHD. V provozu je 24 linek, včetně tří školních a jedné noční linky, které pokrývají celý Jablonec nad Nisou a blízké okolí (Bedřichov, Janov nad Nisou, Rychnov u Jablonce nad Nisou, Pulečný, Lučany, Nová Ves).

Společnost BusLine MHD v červenci 2018 vypověděla DPMLJ smlouvu s výpovědní dobou šesti měsíců, tzn. do 25. ledna 2019. V Jablonci měla původně zajišťovat autobusovou MHD až do konce roku 2019. DPMLJ se nepodařilo pro Jablonecko zajistit jiného dopravce.

Nakonec společnost BusLine LK získala bez soutěže zakázku na dvouletý provoz městské hromadné dopravy v Jablonci nad Nisou a okolních obcích.

Reklama

Hodnocení

1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře