V Děčíně proběhl II. ročník tanečního festivalu romských tanců

Vystupující. Foto: archiv Veronika DufkováVystupující. Foto: archiv Veronika Dufková

DĚČÍN - Předposlední červnovou sobotu se konal II. ročník tanečního festivalu v Děčíně, který uspořádala organizace Smysl života. Děti z volnočasových kroužků Amare Čhave a Lambada spolu s lektorkou Martinou Tancošovou, která s nimi během uplynulého školního roku nacvičovala choreografii, se vydaly na festival reprezentovat Komunitní středisko Kontakt Liberec.

Reklama

Na nábřeží pod děčínským zámkem soutěžily ve dvou kategoriích – romské tance a volný styl. Ačkoliv panovalo proměnlivé počasí a účastníky neminul ani hustý nenadálý déšť, děti se svého úkolu zhostily statečně a odtančily obě kategorie.

Své pohybové nadání a kreativitu mohly poměřit s dalšími vystupujícími soubory a jednotlivci, jako např. KALE JAKHA z Mimoně, ČIRIKLORO Náhlov, Street Big Boss Bílina aj. Celkem se zúčastnilo 7 tanečních souborů.

Program příjemně obohatilo hudební vystoupení skupiny GYPSY LEGEND z Hrádku nad Nisou, které zahrálo tradiční i moderní skladby. Přestože se děti z Komunitního střediska Kontakt neumístily na stupních vítězů, rozhodně si nevedly špatně a každý obdržel cenu za účast.

Pro děti byla návštěva Děčína jistě inspirující – mohly vidět, jak se připravily ostatní soubory a také se více osmělit před publikem a získat větší sebevědomí při vystupování. Dešťové srážky dětem úsměv na tváři a zážitky z výletu určitě nezkazily a plné dojmů se v pozdní odpoledne vrátily do Liberce.

Autor: Veronika Dufková

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD
OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy

V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna
Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most


Komentáře